W jeziorze Niedackim utonął 42-letni płetwonurek

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 2, 2020 13:35

W jeziorze Niedackim utonął 42-letni płetwonurek

W ostatni dzień roku, 31 grudnia 2019 r., w jeziorze Niedackim koło Zblewa w woj. Pomorskim, w wypadku nurkowym zginął 42-letni płetwonurek. Służby zostały zaalarmowane przez kolegów zaginionego mieszkańca Tczewa, po tym, jak nie wypłynął na powierzchnię.

O godzinie 16.34 o wypadku zawiadomiono służby ratownicze. Następnie przez kilka następnych godzin trwała akcja poszukiwawcza prowadzona przez połączone siły policji, 8 zastępów straży pożarnej i nurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Kościerzyny. Kilka minut po godzinie 19.00 udało się odnaleźć ciało zaginionego mężczyzny.

Niestety pomimo przeprowadzonej reanimacji płetwonurka nie udało się uratować i obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Służby ratownicze zakończyły akcję o godzinie 21.30. Obecnie prokuratura bada sprawę pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci, co jest rutynowym działaniem w takich okolicznościach.

Źródło: dziennikbaltycki.pl
Foto: Wikipedia CC 3.0


Jezioro Rosnowskie i zatopiony w nim most, to warte odwiedzenia i wciąż niezbyt dobrze znane miejsce nurkowe, które przybliżamy w 10 numerze kwartalnika DIVERS24! Magazyn w wersji cyfrowej dostępny jest nieodpłatnie, natomiast wersję drukowaną możesz nabyć w naszym sklepie internetowym.

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 2, 2020 13:35

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama