Zmarł nurek biorący udział w akcji ratunkowej w tajskiej jaskini

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 28, 2019 14:15

Zmarł nurek biorący udział w akcji ratunkowej w tajskiej jaskini

Od akcji ratunkowej w zalanej tajskiej jaskini upłynęło już prawie półtora roku, jednak ta historia ma kolejny smutny rozdział. Media poinformowały właśnie o śmierci jednego z ratowników biorących udział w akcji, który zmarł w wyniku infekcji krwi.

Beiret Bureerak był oficerem tajskiej formacji navy SEAL i jednym z ratowników biorących udział w bezprecedensowej i najgłośniejszej akcji ratunkowej ostatnich lat. Służąc z poświęceniem i to w wyniku podjętych działań nabawił się infekcji krwi. Niestety pomimo długotrwałego leczenia zmarł.

Bureerak jest drugą ofiarą śmiertelną operacji ratunkowej w Tajlandii. Jeszcze w trakcie trwania akcji zginął sierżant i nurek tajskich sił specjalnych Saman Kunan, który dostarczał uwięzionym w jaskini chłopcom tlen. Niestety za swoje oddanie i poczucie obowiązku również zapłacił najwyższą cenę.

Źródło: sbs.com.au


Poznaj historię nurków bojowych z okresu II wojny światowej oraz ich wyposażenie. Więcej dowiesz się z tekstu opublikowanego w 11 numerze naszego kwartalnika DIVERS24! Magazyn w wersji cyfrowej dostępny jest nieodpłatnie, natomiast wersję drukowaną możesz nabyć w naszym sklepie internetowym.

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 28, 2019 14:15

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama