William Trubridge ustanawia nowy rekord Guinnessa

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 8, 2019 18:59

William Trubridge ustanawia nowy rekord Guinnessa

Mistrz i legenda nurkowania swobodnego – William Trubridge, dołączył do inicjatywy freediverów, którzy postanowili zorganizować na Malediwach grupowe bicie rekordu Guinnessa. Wydarzenie miało niezwykłą rangę to też uczestników wsparł osobiście prezydent!

Nowozelandczyk William Trubridge, posiadający w swoim dorobku wiele rekordów i medali w najbardziej prestiżowych zawodach freedivingowych na świecie, był częścią grupy 521 nurków swobodnych, którzy ustanowili nowy rekord Guinnessa w największej licznie freediverów, którzy jednocześnie prowadzili zanurzenie.

EFysxhqUUAE_sNF-768x512

Inicjatywa zyskała taki rozgłos i była tak poważnie potraktowana przez lokalną społeczność, że wśród uczestników pojawił się również prezydent kraju Ibrahim Mohamed Solih (swoją drogą świetne nazwisko dla freedivera, pozdrawiamy polską mistrzynię Magdalenę Solich-Talanda ;))

Rekord został ustanowiony 1 października w wodach niedaleko Baros Maldives Resort. Wydarzenie zostało zorganizowane pod nazwą „Neyvaa”, co w lokalnym języku oznacza „oddech”. Na miejscu zjawili się oficjele, by rekord Guinnessa mógł zostać oficjalnie uzznany.

Tym samym wszystko zakończyło się pomyślnie i po 10 latach ustanowiono nowy rekord. Poprzedni liczył 280 osób i został ustanowiony 11 października 2009 roku we Włoszech.

Źródło: visitmaldives.com

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 8, 2019 18:59

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń