Zniszczenia po huraganach zamienili w sztuczną rafę

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Lipiec 22, 2019 10:34

Zniszczenia po huraganach zamienili w sztuczną rafę

Brytyjskie Wyspy Dziewicze opracowały innowacyjny sposób radzenia sobie z gruzami i rzeczami uszkodzonymi w wyniku huraganów Irma i Maria, które dokonały poważnych zniszczeń w 2017 roku. Organizacja non-profit „Beyond The Reef” rozpoczęła przekształcanie niszczonych konstrukcji w unikalne i interesujące miejsca nurkowe.

Zniszczone mienie zamiast na wysypisko śmieci, zamienia się w interesujące konstrukcje, takie jak „sharkplaneo” – pół-samolot i pół-rekin. Łącznie trzy samoloty zostały zamienione w ciekawe konstrukcje i zatopione pod wodą. W ten sposób powstały wraki bullsharka, rekina młota i żarłacza rafowego czarnopłetwego.

Nowe artefakty są nie tylko interesującymi nowymi miejscami nurkowymi, ale także służą jako sztuczne rafy, przyciągając i stymulując do rozwoju życie morskie. Pobudzenie lokalnej rafy stanowiło jeden z kluczowych elementów projektu.

willy-t-peter-island

W najbliższej przyszłości „Beyond The Reef” planuje zatopienie zniszczonej jednostki pływającej „Te Willy T”, która pełniła rolę legendarnego pływającego baru. Pomysł zakłada zamienienie uszkodzonej łodzi w nurkową atrakcję w pirackim klimacie.

Źródło: divenewswire.com
[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Lipiec 22, 2019 10:34

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Listopad , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń