Podczas nurkowania w czeskim kamieniołomie zginął nurek

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Czerwiec 3, 2019 18:20

Podczas nurkowania w czeskim kamieniołomie zginął nurek

Lokalne media w kraju naszych południowych sąsiadów poinformowały o śmiertelnym wypadku nurkowym, do jakiego doszło w miniony weekend. Z dostępnych informacji wiadomo, że niespełna 40-letni mężczyzna zginął podczas nurkowania w jednym z tamtejszych kamieniołomów.

Do zdarzenia doszło w kamieniołomie Leštinka, znajdującym się w regionie Chrudim, około 100 km na wschód od Pragi. Grupa trzech nurków prowadziła wspólnie nurkowanie, kiedy do szło do wypadku. Obecnie brak szczegółów dotyczących przyczyn zdarzenia.

Po przybyciu na miejsce śmigłowcem, ratownicy przez długi czas prowadzili jeszcze resuscytację krążeniowo-oddechową, ale poszkodowanego mężczyzny nie udało się uratować. Miejscowa policja i prokuratura prowadzą teraz śledztwo mające wyjaśnić przyczyny tragedii.

Kamieniołom Leštinka należący do prywatnego właściciela, jest w części wykorzystywany przez nurków i stanowi popularne miejsce do szkleń i treningu własnych umiejętności. Lokalizacja posiada opinię bezpiecznego nurkowiska, w którym zazwyczaj nie dochodzi do wypadków. Poprzednio podobny incydent miał miejsce 8 lat temu, w 2011 roku.

Źródło: novinky.cz
[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Czerwiec 3, 2019 18:20

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń