Podwójny freedivingowy rekord świata w Sharm el-Sheikh! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 22, 2019 19:41

Podwójny freedivingowy rekord świata w Sharm el-Sheikh! – video

Podczas odbywających się w egipskim Sharm el-Sheikh Russian Open depth Championship 2019, zmagający się atleci zanotowali serię rewelacyjnych wyników. Oprócz wielu rekordów krajowych Jerald Arnaud i Aleksiej Mołczanow Ex aequo ustanowili nowy rekord świata w konkurencji ze stałym balastem!

Zarówno Francuz, jak i Rosjanin osiągnęli wspaniały wynik zanurzając się na głębokość 108 metrów. Obie próby zostały uznane za prawidłowe i oprócz mistrzowskiego tytułu panowie podzielili się również nowym rekordem świata w konkurencji CWTB – Constant Weight Bi Fins. Poprzedni rekord wynosił 107 metrów i należał do Aleksieja Mołczanowa.

Nowi rekordziści znają się doskonale, gdyż obaj reprezentują barwy jednego teamu i niejednokrotnie mieli okazję do wspólnych treningów.

Otwarte Mistrzostwa Rosji w swobodnym nurkowaniu okazały się wspaniałym sukcesem i zgromadziły w Sharm el-Sheikh wielu znakomitych freediverów z całego świata. Oprócz Rosjan o medale walczyli reprezentanci Korei, Francji, Słowacji, Włoch, Izraela, Brazylii, Kazachstanu, Czech, Armenii a nawet Gibraltaru.

fb9b2

Źródło: lequipe.fr, freediving.ru

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 22, 2019 19:41

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń