W ZEA powstanie rafa koralowa o wielkości 300 tys. m²

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 14, 2019 19:39

W ZEA powstanie rafa koralowa o wielkości 300 tys. m²

Ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich docierają do nas wspaniałe wieści. Ruszył projekt budowy The Fujairah Cultured Coral Reef Gardens – podwodnego ogrodu zbudowanego z rafy koralowej, na który w ciągu 5 lat ma się składać blisko 1.5 mln kolonii raf koralowych, a całość ma zająć obszar 300 tys. m².

Wczoraj, w sobotę 13 kwietnia, Ministerstwo Zmian Klimatu i Środowiska zainicjowało największy tego typu projekt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, we współpracy z gminą Fujairah, gminą Dibba Fujairah i Fujairah Adventures. Musimy zdawać sobie sprawę, że teren o którym mowa, odpowiada wielkości 60 boisk piłkarskich, zestawionych obok siebie!

Dr Thani Bin Ahmad Al Zeyoudi, minister ds. Zmian klimatycznych i środowiska, powiedział, że powstanie Fujairah Cultured Coral Reef Gardens znacząco wpłynie na rozkwit podwodnego ekosystemu, a także wzmocni jego zróżnicowanie gatunkowe i pomoże chronić różnorodność lokalnych przedstawicieli fauny i flory.

Ochrona ryb na rafach koralowych umożliwi jej rozkwit i wzrost. Ministerstwo chce również promować projekt jako miejsce dla ekoturystyki. Oczekuje się również, że projekt zachęci do przystąpienia lokalne społeczności i młodzież, ponieważ uprawa raf koralowych będzie w dużym stopniu zależeć od wysiłków prowadzonych w ramach wolontariatu. Dlatego też organizowane są warsztaty, mające zaznajomić młodzież z uprawą koralowców oraz długofalowymi efektami ich działań.

Całość znacząco ma również wpłynąć na rybołówstwo. W tym regionie stanowi ono ważne źródło utrzymania dla wielu ludzi.

Źródło: gulfnews.com

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 14, 2019 19:39

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama