Ruszyła kolejna odsłona Expedition Bjurälven! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 25, 2019 17:48

Ruszyła kolejna odsłona Expedition Bjurälven! – video

Rozpoczęła się XIII odsłona Expedition Bjurälven. Projekt skupia zaawansowanych nurków technicznych, którzy wspólnie w międzynarodowym zespole eksplorują i dokumentują niezwykłą jaskinię w położonych na północy Szwecji górach Jämtland.

Uczestnicy jak co roku w pierwszej kolejności muszą mierzyć się z pogodą, która w tym regionie zmienia się niezwykle szybko i potrafi mocno komplikować prowadzenie prac. Pierwszy dzień tegorocznej ekspedycji nie należał do idealnych, ale udało się rozbić obóz i przygotować wszystko pod prowadzenie nurkowań w kolejnych dniach.

Expedition Bjurälven 2019 – Day 2Our second day was perfect! The weather was sunny and not windy. Since we didn’t finish the rigging of the camp on day 1, we still had some things left to do. The „rookies” managed to get in the water and do a dive in Dolinsjön. Two teams did some dives in Köldhålet. The water is 1°C and we hope the weather will stay as good as it was today!

Opublikowany przez Expedition Bjurälven Niedziela, 24 marca 2019

Z kolei drugi dzień ekspedycji przywitał wszystkich uczestników piękną pogodą, słoneczną i bez wiatru. Dzięki temu udało się nadrobić zaległości. Temperatura wody wynosi 1°C. Nowi uczestnicy przeprowadzili pierwsze aklimatyzacyjne nurkowania w miejscu znanym jako Dolinsjön, z kolei zaprawieni w boju etatowi eksploratorzy, podzieleni na dwa zespoły nurkowali w Köldhålet.

Pozostaje nam tylko czekać, co przyniosą kolejne dni eksploracji tego niezwykłego miejsca.

Źródło: expeditionbjuralven.se
Foto: Expedition Bjurälven, Irena Stangierska

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 25, 2019 17:48

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Marzec , 2020

Sortowanie
14Mar - 15Mar 1408:00Mar 15OzTEk - Australia