Rosyjskie władze nakazały uwolnienie prawie 100 wielorybów!

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Marzec 4, 2019 17:07

Rosyjskie władze nakazały uwolnienie prawie 100 wielorybów!

Rosyjskie władze nakazały uwolnienie prawie 100 wielorybów, więzionych w pobliżu miejscowości Nachodka, na Władywostoku. Sprawa stała się głośna na przełomie października i listopada 2018 roku, kiedy świat obiegły zdjęcia dziwnego obiektu, gdzie w skandalicznych warunkach przetrzymywano różne gatunki wielorybów.

Liczne protesty i wyrazu oburzenia nasilające się w ostatnich miesiącach sprawiły, że rozwiązanie całej sytuacji publicznie zapowiedział prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. Niestety sposób w jaki należało by uwolnić zwierzęta, tak by nie wyrządzić im szkody, nastręczał problemy i odwlekał finalizację całej akcji, poinformowała agencja prasowa TASS.

whales4

11 orek i 87 białuch uwięzionych na terenie obiektu miało zostać sprzedanych do różnych akwariów na terenie Chin, gdzie wartość jednego osobnika sięga nawet $ 6 mln. Wszystko dlatego, że komercyjne odławianie wielorybów, zostało zabronione na całym świecie w 1982 roku i handel nimi jest nielegalny. Jedynym wyjątkiem jest pozyskiwanie tych zwierząt do placówek naukowo-badawczych.

0_TOPSHOT-RUSSIA-ANIMAL-TRADE-ENVIRONMENT-POLITICS

Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej – FSB, postawiła zarzuty czterem firmom, odpowiedzialnym za odłowienie zwierząt i nielegalny handel nimi. Rzecznik Kremla – Dmitrij Pieskow – powiedział, że prezydent Putin osobiście naciskał na szybkie rozwiązanie tej kwestii i uwolnienie zwierząt do ich naturalnego środowiska.

0_RUSSIA-ANIMAL-TRADE-ENVIRONMENT-POLITICS

Źródło: reuters.com

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Marzec 4, 2019 17:07

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2020

Sortowanie
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019