Dr Craig Cook nowym członkiem rady dyrektorów DAN

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Luty 15, 2019 20:54

Dr Craig Cook nowym członkiem rady dyrektorów DAN

Divers Alert Network ogłosiło, że Craig Cook dołączył do rady dyrektorów tej organizacji. Dr Cook specjalizuje się m.in. w anestezjologii, a także w temacie medycyny nurkowej, hiperbarycznej i sportowej. Jako lekarz brał również udział w wielu ekspedycjach nurkowych.

Zaangażowanie w bezpieczną eksplorację morskich głębin, jakim się wykazał przez wiele lat, idealnie wpisuje się w misję DAN i czyni z niego wręcz idealne uzupełnienie rady dyrektorów organizacji.

Warto wspomnieć, że Dr Cook jest również nurkiem zaawansowanym technicznym, instruktorem nurkowania i lekarzem, który ma duże doświadczenie w opiece nad ofiarami wypadków nurkowych w wielu odległych lokalizacjach na całym świecie. Oprócz praktyki lekarskiej i pracy jako profesor medycyny, Cook brał udział w wyprawie na Antarktydę, Wyspy Feniks, Line Islands, do wraków Bitwy o Atlantyk, do wraku USS „Monitor” i wielu więcej.

W przeszłości był również przez 16 lat redaktorem czasopisma Sport Diver, skupiając się na tematach medycyny nurkowej. Publikował na tematy dotyczące poszukiwań i ratownictwa, medycyny nurkowej i niebezpiecznych stworzeń morskich. Wykładał na całym świecie na wielu uczelniach, dla organizacji nurkowych i naukowych, a także jako prelegent wielu konferencji medycznych.

Źródło. Divers Alert Network

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Luty 15, 2019 20:54

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń