XVII Spływ Twardzieli rzeką Krutynią!

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Luty 5, 2019 12:26

XVII Spływ Twardzieli rzeką Krutynią!

Spływ Twardzieli rzeką Krutynią w tym roku odbędzie się 23 lutego. Będzie to XVII edycja tej niezwykłej imprezy, która rozpocznie się tradycyjnie w Krutyńskim Piecku (Zatoka Młyńska) o godz. 10.00 a zakończy w Ukcie. Przynajmniej dla prawdziwych Twardzieli, którzy pokonają całą trasę.

Ilość osób uczestniczących w spływie jest jak zwykle ograniczona. W tegorocznej edycji może wziąć udział 25 uczestników. O wpisaniu na listę startujących decyduje kolejność zgłoszeń. Jak zawsze impreza jest dwudniowa. Po części oficjalnej odbędzie się jeszcze mniej oficjalna część wieczorna.

Spływ ma charakter imprezy non-profit. Koszt udziału w spływie wynosi 50 PLN i jest to kwota pokrywając a zestaw, w skład którego wchodzi pamiątkowa koszulka, posiłek regeneracyjny oraz ubezpieczenie. Wpisowe należy wpłacać na konto Klubu Płetwonurków „Płetwal”. Wszystkie szczegóły odnośnie kontaktu, rezerwacji i wpłat znajdziecie tutaj.

Spływ organizowany przez Klub Płetwonurków „Płetwal” z Giżycka, swoje początki ma w połowie lat ’90 XX wieku, kiedy to kilkunastu zapaleńców postanowiło spożytkować nadmiar wolnego czasu w wyjątkowo wymagający sposób.

Pierwsza edycja spływu odbyła się w 1994 roku. Wówczas szesnastu uczestników pokonało wpław odcinek rzeki mierzący 22 km. W kolejnych latach impreza ewoluowała pod względem nazwy, jak i trasy, jaką do przebycia mieli startujący. I tak Ogólnopolski Spływ Twardzieli przekształcił się w Międzynarodowy Spływ Twardzieli, a trasa z ekstremalnych 22 km została ograniczona do bardzo wymagających 12 km.

Co ciekawe organizatorzy imprezy nie prowadzą żadnej klasyfikacji i czas przebycia trasy nie ma większego znaczenia. Podczas minionych edycji tytuł „Twardziela” potwierdzony certyfikatem oraz pamiątkową statuetkę „Twardzika”, otrzymywał każdy uczestnik, który pokonał wyznaczoną trasę w mokrym skafandrze i nurkowym ABC.

Pomysłodawcą imprezy był śp. Andrzej „Balon” Tarasiewicz. Człowiek legenda, kiedy mówimy o nurkowaniu w Polsce, a zwłaszcza w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Dziś koledzy i wychowankowie „Balona”, wskrzeszają tę wspaniałą imprezę, która po śmierci Andrzeja, stała się również jego memoriałem.

Źródło: Organizator

Magazyn D24 Intext
Dodane przez Rafał Jędrzejowski Luty 5, 2019 12:26

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN