PADI dołącza do Mission 2020

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Styczeń 23, 2019 19:39

PADI dołącza do Mission 2020

Chcąc wzmocnić swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska, PADI wydało swoją deklarację w nawiązaniu do Mission 2020, będącego zbiorem deklaracji różnych organizacji i firm działających w świecie nurkowym, które starają się zmieniać swoje praktyki biznesowe tak, aby pomóc chronić i zachować morza i oceany dla przyszłych pokoleń.

Mission 2020 pojawiło się pierwotnie jako oświadczenie firmy Fourth Element, informujące o zamiarze wyeliminowania z użycia do 2020 r. wszelkiego plastyku o jednorazowym przeznaczeniu oraz o rozwoju nowych technologii tworzenia produktów, w oparciu o surowce pochodzące z recyklingu, wszędzie tam gdzie jest to możliwe.

„Ponieważ PADI zmierza ku w pełni zintegrowanemu systemowi nauki cyfrowej, zmniejszamy naszą zależność od opakowań, minimalizując w ten sposób plastykowy ślad, zostawiany przez setki tysięcy nurków każdego roku. Dalej będziemy redukować wykorzystanie tworzyw sztucznych, w całym łańcuchu dostaw do 6600 centrów nurkowych i ośrodków wypoczynkowych, zrzeszonych w PADI, tak, aby ograniczyć zużycie jednorazowych opakowań.” – powiedział Drew Richardson, dyrektor generalny PADI.

Głównym celem Mission 2020, jest eliminacja jednorazowych tworzyw sztucznych z branży nurkowej.

„Mamy za sobą silną spuściznę w kwestii ochrony środowiska i solidne plany dalszego rozwoju. Jest to podstawa zobowiązania PADI w ramach misji „Misja 2020″ i mamy nadzieję, że ten projekt zainspiruje naszą społeczność do podjęcia krótkoterminowych zobowiązań, prowadzących do trwałych zmian.” – dodał Richardson

Źródło: mission2020.org

Nurek Tech intext
Dodane przez Rafał Jędrzejowski Styczeń 23, 2019 19:39

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń