Deepspot – prace idą pełną parą!

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Listopad 8, 2018 19:16

Deepspot – prace idą pełną parą!

Prace związane z budową basenu w Mszczonowie postępują zgodnie z planem a cała konstrukcja zaczyna nabierać kształtów. W ostatnich dniach w social mediach pojawiło się trochę zdjęć obrazujących postępy w budowie i nie da się ukryć, że wszystko wygląda bardzo obiecująco!

Jeszcze do niedawna mogliśmy zazdrościć innym europejskim krajom, tak wspaniałych obiektów jak położone nieopodal Brukseli NEMO33, czy włoski basen Y-40, które są celem częstych wycieczek nurków i freediverów z całego świata. Oferują one wspaniałą infrastrukturę i od początku do końca skrojone są pod potrzeby podwodnej braci, niczym suchy skafander szyty na miarę.

Nic więc dziwnego, że w kraju w samym sercu Europy, który posiada prężną społeczność nurkową, ktoś wpadł na pomysł stworzenia podobnego obiektu. Dzięki maksymalnej głębokości określonej na 45 metrów, basen w położonym 50 km od Warszawy Mszczonowie, ma szansę przejąć od włoskiego Y-40 (42 m), miano najgłębszego basenu na świecie.

Choć tak po prawdzie, to z tym tytułem najgłębszego basenu na świecie może być różnie. Wszystko zależy od terminów ukończenia dwóch inwestycji. Pierwszą jest basen w Mszczonowie, natomiast drugą, powstający na obrzeżach Londynu basen Blue Abyss, który będzie oferował odwiedzającym głębokość 50 metrów.

Ukończenie i oddanie obu obiektów zaplanowano na przyszły rok. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już jesienią 2019 roku, będziemy mogli korzystać z uroków tego obiektu, a Polska po raz kolejny mocno zaakcentuje swoją silną pozycję na nurkowej i freedivingowej mapie Europy.

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Listopad 8, 2018 19:16

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2020

Sortowanie
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019