Nurkowie rosyjskiej marynarki pobili rekord – 416 m! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 30, 2018 18:46

Nurkowie rosyjskiej marynarki pobili rekord – 416 m! – video

Trzej nurkowie zanurzając się na 416 metrów pobili rekord głębokości w zanurzeniach wykonanych przez marynarzy rosyjskiej marynarki wojennej, poinformował serwis rt.com. Nurkowanie zostało zaplanowane i przeprowadzone w ramach ćwiczeń ratowniczych, które odbywały się na Morzu Japońskim.

Tak wymagające zanurzenie poprzedziły wyjątkowe przygotowania. Wszyscy nurkowie musieli spędzić w komorze dekompresyjnej trzy doby, zanim zostali umieszczeni w dzwonie nurkowym i opuszczeni na rekordową głębokość. Operacja była prowadzona z prawdziwej dumy rosyjskiej floty, statku poszukiwawczo-ratowniczego „Igor Belousov”.

Podczas pobytu na rekordowej głębokości nurkowie wykonywali szereg zadań, z jakimi muszą mierzyć się w swoich standardowych misjach. Było więc przeszukiwanie okolicy, czy łączenie przewodów z mieszaniną oddechową i przyłączanie ich do modelu okrętu podwodnego.

5bd80b7edda4c84e628b459d

Nie zabrakło również chwili by uczcić tak niesamowity wyczyn. Nurkowie po wykonaniu swoich zadań rozwinęli rosyjską flagę i świętowali swój sukces przed obiektywem kamery. Rekord rosyjskiej marynarki został poprawiony o dokładnie 99 metrów. Poprzednie zanurzenie na 317 metrów zostało przeprowadzone rok temu. Czy pod koniec 2019 roku możemy spodziewać się więc kolejnego wyczynu rosyjskich nurków?

Przy okazji warto dodać, że najgłębsze nurkowanie saturowane wykonano we Francji. 4 nurków Comex i 2 francuskiej marynarki zeszło na głębokość 534 metrów.

Źródło: rt.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 30, 2018 18:46

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Sierpień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN