„Czas na głębokości” coraz bliżej…

Dodane przez Redakcja D24 Październik 30, 2018 13:56

„Czas na głębokości” coraz bliżej…

Gdy 10 lat temu zaczynałem szukać informacji o Blancpainie Fifty Fathoms z MW, większość znawców zagadnienia twierdziła, że zegarek ten jest legendą. W 2018 r. już tylko nieliczni wątpią w to, że Polska Marynarka Wojenna w latach 70. XX w. użytkowała jedne z najsłynniejszych (i najdroższych) zegarków nurkowych. Jak doszło do tej zmiany? Historia jest opisana na kartkach tej książki.

„Czas na głębokości” nie jest encyklopedią zegarkową, gdzie znajdują się informacje o każdym wyprodukowanym zegarku nurkowym. Jeżeli szukasz katalogu – to nie publikacja dla ciebie. Jest to pozycja traktująca o historii i fenomenie zegarków nurkowych, o ludziach którzy tworzyli ich legendę, a wreszcie o najsłynniejszych zegarkach do nurkowania w oraz o tych najmniej znanych, chociaż niezwykle ciekawych.

„Czas na głębokości” opowiada żywym, barwnym językiem o słynnych Blancpainach Marynarki Wojennej, o zegarkach agenta Jej Królewskiej Mości – słynnego 007, oraz diverach Jacques’a-Yves Cousteau, ale również o niezwykłym Wostoku Amfibia, którego rozwiązania techniczne pod pewnymi względami wyprzedziły bardziej znane modele.

Jest to pierwsza taka pozycja na naszym rynku wydawniczym, napisana przez polskiego autora i być może znajdują się w niej jakieś luki, które jednak dzięki wiedzy czytelników i pasjonatów świata zegarkowego bez trudu zostaną uzupełnione w kolejnym wydaniu tej książki, które z pewnością się ukaże!

Arkadiusz Pawełek – polski podróżnik, żeglarz i nurek.

Już w najbliższą niedzielę, 4 listopada, o godzinie 21.00 zakończy się możliwość zakupu książki „Czas na głębokości” autorstwa Mateusza Piechnika w systemie pre-order. Wszystkich zainteresowanych zakupem „last minute” odsyłamy bezpośrednio do autora czasnaglebokosci@wp.pl.

Foto: Alexander Bolstad

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Redakcja D24 Październik 30, 2018 13:56

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2020

Sortowanie
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019