Darkwater Vision – nurkowanie przy braku widoczności – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 27, 2018 18:25

Darkwater Vision – nurkowanie przy braku widoczności – video

Darkwater Vision specjalizuje się w projektowaniu i produkcji urządzeń dla nurków zawodowych, którzy muszą pracować w warunkach niezwykle ograniczonej lub wręcz zerowej widoczności. Dzięki urządzeniom tego producenta, człowiek pod wodą nie musi już operować po omacku, co znacząco wpływa na czas i jakość pracy.

O tej pionierskiej technologii zrobiło się głośno dwa lata temu, kiedy w 2016 roku, firma pochodząca z Florydy, zaprezentowała swój system podwodnego widzenia „Hammerhead”, podczas brytyjskiej konferencji dla nurków technicznych EUROTEK.

darkwater_vision_lamprey

Przełomowa technologia zastosowana w produktach Darkwater Vision, pozwala nurkom widzieć wyraźnie do odległości 2.5 metra, nawet ciemnych, mętnych i mulistych wodach, gdzie tradycyjne środki wymuszają pracę w zerowej widoczności.

Amerykański producent zapowiedział wprowadzenie na rynek swojego najnowszego urządzenia w ciągu najbliższych kilku tygodni i podobnie jak w 2016 roku, system zostanie zaprezentowany podczas konferencji EUROTEK, odbywającej się w angielskim Birmingham. Jest to więc kolejny punkt, na długiej liście powodów, by w dniach 1-2 grudnia zawitać do Anglii.

„Otrzymaliśmy bardzo wiele zapytań od firm prowadzących rozmaite prace podwodne. Wszyscy chcieli wiedzieć, czy nasz system Hammerhead można wykorzystać w połączeniu z hełmem nurkowym np. Kirby Morgan. Niestety w zamyśle został on zaprojektowany w myślą o maskach pełnotwarzowych i nie można go było ot tak przełożyć 1:1 do hełmu. Dlatego zainwestowaliśmy sporo środków i pracy by opracować nowy produkt i teraz z dumą prezentujemy efekt w postaci systemu Lamprey” – powiedział przedstawiciel Darkwater Vision

maxresdefault

Nowy system został zaprojektowany jako pojedynczy okular, co pozwala na dopasowanie go do wielu rodzajów różnych hełmów nurkowych i masek pełnotwarzowych, stosowanych przez nurków zawodowych podczas komercyjnych nurkowań.

W tym wariancie nurek jednym okiem korzysta z wizji oferowanej przez system Darkwater Vision, a drugim widzi wszystko tak, jak zazwyczaj.

System Darkwater Vision posiada zakres operacyjny do głębokości 100 metrów. Całość waży 1.8 kg na powierzchni i ok. 0.8 kg po zanurzeniu.

Źródło: darkwatervision.com

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 27, 2018 18:25

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń