Nastoletni nurek zaatakowany przez rekina – video

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Październik 1, 2018 16:48

Nastoletni nurek zaatakowany przez rekina – video

W minioną sobotę, 29 września, 13-letni chłopiec został zaatakowany przez rekina podczas połowu homarów w wodach przybrzeżnych San Diego, w Kalifornii. Po przewiezieniu do szpitala, lekarze określali jego stan jako krytyczny. Na szczęście po kilku dniach hospitalizacji i poprawie, stan poszkodowanego określa się jako ciężki, ale stabilny.

Chłopiec został zaatakowany przez rekina podczas nurkowania w poszukiwaniu homarów, w wodach przy Encinitas niedaleko San Diego. W wyniku zdarzenia doznał poważnych urazów w górnej części klatki piersiowej i po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu, został natychmiast zabrany do szpitala.

W czasie, kiedy doszło do ataku, w wodzie przebywało kilka osób nurkujących w poszukiwaniu homarów. Sobota była bowiem dniem otwarcia sezonu na połów tych skorupiaków. Krzyk rannego chłopca usłyszeli trzej przypadkowi ludzie, znajdujący się w pobliżu na kajakach i pomogli sprowadzić go na brzeg.

Od tego momentu wszystko potoczyło się bardzo szybko. Wezwany ratownik, znajdował się około ćwierć mili od zdarzenia i już po chwili pojawił się półfurgonetką ze sprzętem ratowniczym. Chwilę później pojawili się ratownicy medyczni, którzy zabrali chłopca do szpitala.

Poszkodowany nastolatek przez cały czas był przytomny i rozmawiał z ratownikami odpowiadając na ich pytania.

Plażę zamknięto na następne 48 godzin, jednak nie stwierdzono aktywności rekinów, więc po dwóch dobach została ona ponownie otwarta.

Źródło: foxnews.com

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Październik 1, 2018 16:48

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2019

Sortowanie
31Sty - 3LutCałodniowa Moscow Dive Show 2019
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019
9LutCałodniowa VIII Międzynarodowy Festiwal Nurkowania Wrakowego
22Lut - 24Lut 2208:00Lut 24#GoDiving - Dive Show
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja