Setki ochotników ratowało młodego humbaka! – video

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Wrzesień 26, 2018 14:05

Setki ochotników ratowało młodego humbaka! – video

Ponad 200 osób brało udział w akcji ratowania młodego wieloryba, wyrzuconego na brazylijskiej plaży w Rio de Janeiro. Ochotnicy przez blisko dobę walczyli o życie mierzącego około 10 metrów humbaka. Na szczęście ich wysiłki nie spełzły na niczym i zwierzę całe i zdrowe wróciło do morza.

Całe zdarzenie miało miejsce w Rasa Beach, w Armaçao dos Buzios. Wyrzuconego na brzeg wieloryba odnalazła para lokalnych mieszkańców, a po chwili dołączyły do nich kolejne osoby. Wspólnie niemal natychmiast podjęli działania, mające na celu ratowanie humbaka.

Zwierze było polewane wodą przez ustawionych w rzędy ludzi. Kolejni okopywali je, by ułatwić mu powrót do wody. Po pewnym czasie udało się sprowadzić ciężki sprzęt, bez którego nie było by możliwości ruszenie wielkiego ssaka z piaszczystego brzegu.

To były wyczerpujące 24 godziny, podczas których wspólny wysiłek, pasja i niezwykle silne emocje, połączyły setki ludzi w walce o życie 7-tonowego ssaka. Moment, w którym stworzenie odzyskuje wolność i wraca do morza, wywołał falę olbrzymiej radości wśród wszystkich zgromadzonych na plaży. Były okrzyki, łzy i olbrzymie wzruszenie.

Nie wszystko jednak wskazywało na szczęśliwy koniec. Początkowo zwierzę wyglądało, jakby miało problemy i ratownicy obawiali się, że humbak nie podoła by wrócić na wolność, jednak na głębszej wodzie młody wieloryb szybko się ożywił i energicznie ruszył w stronę odzyskanej wolności.

Źródło: dailymail.co.uk

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Wrzesień 26, 2018 14:05

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń