„Człowiek i woda” – wyjątkowy przegląd filmowy!

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Wrzesień 22, 2018 16:04

„Człowiek i woda” – wyjątkowy przegląd filmowy!

Już za tydzień, w sobotę 29 września, odbędzie się w Krakowie wyjątkowy festiwal filmów prosto z podwodnego świata – „Człowiek i woda”. Festiwal jest bezpośrednio połączony z jubileuszową X Konferencją Nurkową na Zakrzówku, organizowaną przez Klub Nurkowy Kraken i Bazę Nurkową Zakrzówek. Całość wspiera polski producent sprzętu nurkowego, marka Xdeep.

Przegląd filmów rozpocznie się o godz. 16.00, w studyjnym Kinie „KIKA” w Krakowie. Podczas imprezy zostaną zaprezentowane trzy filmy, obrazujące eksplorację podwodnego świata. Będzie to unikalna okazja, by w świetnych warunkach obejrzeć filmy, które w ostatnich latach rozpalały wyobraźnię nurkowego środowiska i z uwagi na często ograniczoną dystrybucję, wśród wielu osób pozostawiły niedosyt. Teraz jest świetna okazja by nadrobić zaległości!

„Każdy film pokazuje odmienne środowiska wodne oraz skupia się na bardzo interesujących bohaterach, którzy mierzą się z tym żywiołem w licznych swoich przygodach. Dla jednych jest to codzienność, inni są pasjonatami i eksploratorami. Wielu przekracza przyjęte granice ludzkiego ciała dla przebywania pod wodą oraz wyznacza nowe, tym samym poszerzając naszą wiedzę i pokazując, że mamy jeszcze wiele do odkrycia. Dla niektórych kończy się to tragicznie.”

PROGRAM:

16.00 „Badjao. Duchy z morza”
17.45 „Człowiek delfin” – po filmie spotkanie ze specjalistką od nurkowania na wstrzymanym oddechu Julią Kozerską, wielokrotną mistrzynią Polski we freedivingu oraz medalistką Mistrzostw Świata.
19.45 „Nurkowanie w nieznane” – po filmie spotkanie ze specjalistą od nurkowania w jaskiniach Michałem Gwiżdżem.

Całość zakończy wręczenie nagród w konkursie foto/video.

Wydarzenie jest biletowane, a ilość wejściówek limitowana. Bilety dostępne są w sprzedaży w Kinie „Kika” na miejscu lub przez internet.

Więcej informacji o wydarzeniu i opisy filmów znajdziecie tutaj.

Źródło: Organizator
Foto: kadr z filmu „Nurkowanie w nieznane”

Nurek Tech intext
Dodane przez Rafał Jędrzejowski Wrzesień 22, 2018 16:04

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Marzec , 2019

Sortowanie
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja
3Mar - 7Mar 308:00Mar 7Dubai International Boat Show 2015
14Mar - 15Mar 1408:00Mar 15OzTEk - Australia
22MarCałodniowa XI Skorpenowy Spływ Łyną
22Mar - 23Mar 2209:00Mar 23Głębiny - Festiwal Filmów Nurkowych