Trzech mężczyzn ukradło… rekina z oceanarium! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 31, 2018 16:37

Trzech mężczyzn ukradło… rekina z oceanarium! – video

Do niezwykłego zdarzenia doszło w oceanarium w San Diego. Trzech mężczyzn wyjęło małego rekina wprost ze zbiornika, a następnie ukryli zwierze w wózku dziecięcym i pośpiesznie ruszyli w stronę wyjścia, by już po chwili odjechać autem spod budynku oceanarium.

Ofiarą złodziei padł zaledwie 40-centymetrowej długości młody horn shark (heterodontus francisci) o imieniu Panna Helenka. Co zaskakujące, kradzieży nie dokonano by sprzedać zwierzę na czarnym rynku, ale z chęci posiadania niezwykłego okazu w swoich zbiorach.

Złodzieje zostali szybko i sprawnie namierzeni, dzięki monitoringowi zainstalowanemu na terenie obiektu. Policja mając numery z tablic rejestracyjnych sprawcy, momentalnie znalazła się pod właściwym adresem, by odzyskać rekina i zatrzymać sprawców.

Na szczęście okazało się, że o ile w temacie kradzieży i porwań mężczyźni okazali się totalnymi amatorami, to posiadali sporą wiedzę na temat rekinów. Na miejscu stworzyli Pannie Helence wspaniałe warunki i rekin mimo obaw pracowników oceanarium, był w świetnej kondycji.

W mieszkaniu, w którym odzyskano rekina, zatrzymani mężczyźni zgromadzili imponującą kolekcję różnych okazów morskiej fauny.

Sprawcy przez blisko godzinę kręcili się koło basenu, czekając na dogodny moment, by dokonać kradzieży. Dwóch mężczyzn przyznało się do popełnienia kradzieży, trzeci zaprzecza by miał z tym cokolwiek wspólnego.

Źródło: nypost.com

Nurek Tech intext
Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 31, 2018 16:37

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Październik , 2018

Sortowanie
19Paź - 21Paź 1906:00Paź 21Dive Show Poland - Ptak EXPO
27Paź - 28Paź 2709:00Paź 28DIVE.2018