Malta: grupa nurków uratowana z Xatt l-Ahmar

Dodane przez Redakcja D24 Lipiec 20, 2018 11:44

Malta: grupa nurków uratowana z Xatt l-Ahmar

Rankiem 18 lipca trzech nurków zostało uratowanych w popularnym miejscu nurkowym na należącej do Malty wyspie Gozo. Grupa prowadziła nurkowanie w Xatt l-Aħmar , gdzie na dnie zalegają trzy wraki, zatopione jako sztuczna rafa.

Według kilku źródeł, które udzieliły informacji lokalnej prasie, jeden z nurków zbyt szybko się wynurzył w związku z czym zaistniało u niego prawdopodobieństwo choroby dekompresyjnej. Wszyscy trzej nurkowie zostali przewiezieni do szpitala Gozo General Hospital, w celu uzyskania dalszej pomocy.

Mężczyźni biorący udział w nurkowaniu są żołnierzami w siłach zbrojnych Malty i odbyli szkolenie z AFM. Całe zajście potwierdziła rzecznik prasowa lokalnej policji.

Xatt l-Ahmar jest popularnym miejscem na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy Gozo. Tworzą je trzy wraki: M/V „Cominoland”, M/V „Karwela” i M/V „Xlendi”, rafa ścienna z kilkoma jaskiniami i dosyć płytka zatoka. Pierwsze dwa wraki pochodzą z 2006 roku, z kolei wrak „Xlendi” z 1999 roku. Maksymalna głębokość na wszystkich trzech wynosi 40 m.

Źródło: newsbook.com.mt

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Redakcja D24 Lipiec 20, 2018 11:44

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020