Dzień Nurka i Płetwonurka – nowym świętem w Polsce?!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Luty 20, 2018 07:30

Dzień Nurka i Płetwonurka – nowym świętem w Polsce?!

Czy polska społeczność nurkowa doczeka się niebawem swojego święta? Wiele na to wskazuje! Komisja Płetwonurkowania CMAS poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych, że wspólnie z Ligą Obrony Kraju wystąpiła do polskich władz o ustanowienie nowego święta – Dnia nurka i płetwonurka RP.

Idea ciekawa i kiedy się nad tym zastanowić, to jednak trochę dziwne, że tak licznie reprezentowana grupa jak polscy nurkowie, nie posiada swojego oficjalnego święta. Zwłaszcza jeżeli dodamy, że historia polskiego nurkowania ma już ponad 100 lat. Może w końcu wypadało by zmienić ten stan rzeczy? Z taką właśnie inicjatywą wyszli przedstawiciele Komisji Płetwonurkowania LOK CMAS.

Liczę, że pomysł zyska wystarczającą liczbę zwolenników i przy właściwym poparciu, zostanie pozytywnie rozpatrzony przez odpowiednie władze. Nowe święto było by wspaniałą okazją, by wyjść z nurkowaniem do ludzi. Pokazać, ale i pielęgnować nurkową historię i bogatą tradycję, a także pozyskiwać nowych adeptów, w których zaszczepiona została by miłość do głębin.

W przeszłości miałem przyjemność uczestniczyć w obchodach „Dnia Wodołaza”, który to dzień jest właśnie świętem nurków i płetwonurków w Rosji. Obchody, na które zaprosiło nas Muzeum Oceanu Światowego w Kaliningradzie, były wspaniałą okazją do promocji nurkowania i bardzo miło spędzonym czasem.

Kto wie? Może kolejne nurkowe święto, będziemy wszyscy mogli obchodzić już w Polsce?

Źródło: Komisja Płetwonurkowania LOK CMAS

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Luty 20, 2018 07:30

Dołacz do nas na Facebooku

Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Październik , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN