Śmiertelny wypadek w kopalni Tuna Hästberg

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 7, 2018 21:28

Śmiertelny wypadek w kopalni Tuna Hästberg

Z informacji jakie płyną do nas ze Szwecji wynika, że dziś rano doszło do śmiertelnego wypadku nurkowego, w jednej z najpopularniejszych zalanych kopalni – Tuna Hästberg. Z dostępnych danych wiemy, że podczas nurkowania, życie straciła jedna osoba.

Ofiarą wypadku jest nurek pochodzący z Finlandii. Z ustaleń wynika, że poszkodowana kobieta był doświadczonym nurkiem, posiadającym uprawnienia i niezbędne przeszkolenie do przeprowadzenia zaplanowanego nurkowania.

Feralne nurkowanie było jednym z wielu, jakie w ciągu kilu dni odbył zespół, do którego należała ofiara. Podczas wcześniejszych zanurzeń wszystko przebiegło zgodnie z planem i bez problemów.

W momencie kiedy wydarzył się wypadek, zespół znajdował się mniej-więcej w połowie nurkowania, którego maksymalna głębokość wynosiła 34 metry. Na głębokości około 20 metrów i 400 metrów w głąb systemu, pojawiły się niewielkie problemy.

Po kolejnych 20 minutach problem, który się pojawił wcześniej, eskalował. W następstwie tych zdarzeń, doszło do ataku paniki, który zakończył się śmiercią poszkodowanej. Pozostałych dwóch nurków stanowiących zespół wydostało się na powierzchnię, gdzie poinformowali o całym zdarzeniu.

Teraz czynności prowadzi miejscowa policja, która ma wydobyć ciało. Po zakończeniu prac dochodzeniowych ma być upubliczniony raport ze śledztwa.

Z uwagi na brak szczegółów i nauczeni doświadczeniem, prosimy o powstrzymanie się przed analizą zdarzenia, wskazywaniem winnych i innymi opiniami, które mogą wydać się nieuprawnione. Powyższy wpis ma jedynie na celu przekazanie informacji o zaistniałym zdarzeniu.

Źródło: Własne, Foto: Jacek Majek

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 7, 2018 21:28

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń