W Australii ustanowiono nurkowy Rekord Guinnessa! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 5, 2017 13:09

W Australii ustanowiono nurkowy Rekord Guinnessa! – video

Zgodnie z zapowiedziami, nurkowa społeczność Australii nie zawiodła i ustanowiła nowy nurkowy Rekord Guinnessa! W minioną sobotę pod wodę zeszło jednocześnie 362 nurków, którzy wspólnie utworzyli najdłuższy podwodny łańcuch. Tym samym rekord ustanowiony w maju 2017 przez Włochów – 308 osób – został pobity o 54 „ogniwa”!

Próbę podjęto w Rye Pier w hrabstwie Mornington Peninsula, wchodzącego w skład aglomeracji Melbourne. Nurków nie odstraszyła nawet burzowa pogoda, która w ostatnim czasie nawiedzała okolicę i na pewno nie zachęcała do przybycia. Stawiając jednak czoło przeciwnościom, Australijczycy gromadnie stawili się na miejscu zbiórki i zeszli pod wodę, tworząc łańcuch mierzący ponad 270 metrów.

Human_Chain_3 (2)

„To wspaniały dzień. Po nurkowaniu wszyscy poszliśmy świętować do pubu i atmosfera była wprost niesamowita! Mamy tu niesamowite miejsce do nurkowania i chcieliśmy pokazać światu, jak świetnie można się bawić pod wodą!” – powiedział Luke English, rzecznik Diving Industry of Victoria i jeden z organizatorów eventu.

Jak od początku przekonywali sami organizatorzy, celem nie było „zmiażdżenie” poprzedniego rekordu, choć szybko do udziału w wydarzeniu zgłosiło się ponad 400 nurków, a jedynie nieznaczne jego pobicie, tak by w przyszłości rywalizacja mogła być kontynuowana w innych miejscach na świecie.

Victorian Scuba divers were successful in their world record attempt on Saturday, the weather didn’t deter from what was a well run and organised event, Congratulations to all!!!
#guinessworldrecord #submergednation #redboats #diveindustryofvictoria

Opublikowany przez Submerged Nation na 3 grudnia 2017

Oprócz dobrej zabawy, głównym celem wydarzenia, było promowanie regionu, jako wyjątkowej atrakcji pod względem nurkowym. W pobliskich wodach na dnie zalegają aż cztery wraki brytyjskich okrętów podwodnych, co czyni wody Victorii bardzo atrakcyjnym miejscem. Dodatkowo, jak przekonują uczestnicy, mimo burzowej pogody na powierzchni, pod wodą warunki do nurkowania były wręcz idealne.

Mamy więc sytuację, gdzie niełatwy do pobicia nurkowy Rekord Guinnessa został poprawiony aż dwa razy. Czy poprzedni posiadacze tego tytuły postanowią odbić go w przyszłym roku? A może w innym miejscu na świecie pokuszą się o poprawienie osiągnięcia Australijczyków? O tym przekonamy się już niebawem, ale już dziś mamy pewność, że nurkowy rok 2018, zapowiada się niezwykle ekscytująco!

Źródło: divingvictoriaassociation.com.au Foto: Jules Art (Facebook | Fair Use), Cesena Blu (Facebook | Fair Use)

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 5, 2017 13:09

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń