Zatopiony skarb w fosie Fortu Gerharda?

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 1, 2017 12:00

Zatopiony skarb w fosie Fortu Gerharda?

Niezwykle ciekawa informacja dotarła do nas ze Świnoujścia. W tamtejszym Forcie Gerharda podczas oczyszczania koryta fosy z połamanych przez wiatr drzew i gałęzi, natrafiono na znalezisko, którego nikt się nie spodziewał!

Zlokalizowany obiekt przypomina kształtem armatnią lufę. Póki co brak jednak więcej szczegółów na temat znaleziska. Dzisiaj prowadzone są kolejne prace i jeżeli warunki pozwolą podjęta zostanie próba wydobycia tajemniczego artefaktu.

Z wstępnych oględzin dokonanych w ostatnich dniach wynika, że obiekt odkryty w fosie może ważyć około dwóch ton. Inspekcji przedmiotu dokonał już archeolog podwodny i według jego opinii, potencjalna armata liczy sobie najprawdopodobniej kilkaset lat.

fortgerharda

Więcej szczegółów poznamy zapewne już w ciągu kilku najbliższych godzin. Oczywiście pod warunkiem, że znalezisko uda się wydobyć na powierzchnię. Nie mniej nawet teraz powstają już pierwsze teorie, na temat pochodzenia tajemniczej armaty.

Fort Gerharda zwany również Fortem Wschodnim, został wybudowany w latach 1856-1863 i wchodzi w skład Twierdzy Świnoujście. Zlokalizowany jest na wyspie Wolin, w pobliżu latarni morskiej. Fortyfikacja jest jednym z najlepiej zachowanych pruskich nadbrzeżnych fortów artyleryjskich w Europie.

Dziś funkcjonuje jako niezwykle unikalne muzeum, w którym historia jest bardzo żywa. Wszystkim, którzy nie mieli okazji nigdy odwiedzić tego miejsca, serdecznie polecamy nadrobić zaległości. Więcej o forcie i jego dzisiejszych atrakcjach, można przeczytać tutaj.

Źródło: swinoujskie.info

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 1, 2017 12:00

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń