Kolejny nurek zginął na Scapa Flow

Dodane przez Małgorzata Harasimowicz Październik 19, 2017 08:04

Kolejny nurek zginął na Scapa Flow

The Times poinformował o wypadku 53-letniego nurka. Zdarzenie miało miejsce na wraku SMS „Markgraf”. Jest to już druga śmiertelna ofiara w ciągu zaledwie dwóch tygodni, w okolicach tej jednostki. Wrak niemieckiego okrętu z czasów I Wojny Światowej, nazywany jest klejnotem w koronie Scapa Flow i jest niezwykle popularny wśród nurków.

17 października, około godziny 8.00 został podniesiony alarm. Służby ratownicze wydobyły z wody poszkodowanego nurka, który niestety zmarł w drodze do szpitala.

Wrak SMS „Markgraf” to jeden z najpopularniejszych wraków w okolicy, aczkolwiek jego eksploracja wymaga sporych umiejętności. Znajduje się na głębokości 45 metrów – najgłębiej ze wszystkich sąsiadujących wraków. Ustawiony jest do góry dnem, co również sprawia dodatkowe trudności.

Wcześniej, 6 października, miał miejsce inny wypadek, który również skończył się śmiercią nurka eksplorującego wrak SMS „Markgraf”. Po podniesieniu alarmu przez jednostkę, z której nurkował mężczyzna, przybyłym na miejsce służbom udało się odnaleźć jego ciało. Nie było już jednak szans na uratowanie go.

Na dnie morza w rejonie Scapa Flow znajduje się m.in. zatopiona niemiecka flota – Kaiseliche marine, z czasów I Wojny Światowej. Wraki są ciągłym obiektem fascynacji zarówno nurków, jak i historyków oraz badaczy. Miejsce jest jedną z najpopularniejszych lokacji do nurkowania wrakowego.

Dodane przez Małgorzata Harasimowicz Październik 19, 2017 08:04

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN