Wybierz Jezioro Ukiel

Dodane przez Wojciech Zgoła Wrzesień 28, 2017 19:59

Wybierz Jezioro Ukiel

Jest duża szansa, że pierwszy w Polsce projekt niekomercyjnego nurkowiska może wygrać. 3 lata temu, znany nie tylko z Nurkowej Polski Paweł Laskowski, wpadł na pomysł by nad Jeziorem Ukiel powstało nurkowisko.

Akwen zacny i lubiany przez miejscowe środowisko nurkowe. Widoczność w wodzie w miesiącach od późnej jesieni do wiosny dochodzi nawet do 10 m zimą, a w porze letniej często bywa na poziomie 5 – 6 metrów.

Na terenie administracyjnym miasta Olsztyn jest aż 11 jezior (niektórzy doliczają się nawet 13). Mieszkańcy zameldowani w Olsztynie, którzy ukończyli 15 rok życia mogą (i powinni) decydować na co wydać część budżetu stolicy Warmii i Mazur.

DCIM101GOPRO

W związku z taką możliwością powstał ruch obywatelski „Olsztyn nurkuje”. Skupia on w swoi szeregach zwykłych pojedynczych nurków, właścicieli centrów nurkowych, instruktorów, grupy formalne i nieformalne. Krótko mówiąc miłośników nurkowania i natury. Właśnie oni zgłosili projekt (ponownie) budowy miejskiego nurkowiska.

To bardzo dobra informacja. W takich momentach środowisko łączy się, by osiągnąć wspólny cel, którym jest wspólne dobro. Jeśli się to uda, a mamy nadzieję, że tak właśnie będzie, każdy z nas nurków, będzie mógł sobie przyjechać nad Jezioro Ukiel i bezpiecznie zanurkować. Warto wspomnieć, że w Olsztynie nurkowanie oficjalnie istnieje już od 1957 roku i są tam setki wyszkolonych nurków.

DCIM102GOPRO

Jeśli jesteś mieszkańcem Olsztyna zagłosuj na Projekt 167. Dotyczy nie tylko nurków! Od 25 września do 8 października możesz głosować nie wychodząc z domu czy biura. Cała procedura zajmuje 2 minuty, a głosujesz elektronicznie.

Wejdź tutaj i oddaj swój głos na pierwsze w Polsce niekomercyjne nurkowisko.

Swoją drogą jest to świetny przykład dla innych społeczności miejskich, które w obrębie swoich administracyjnych granic posiadają jeziora, w których można nurkować.

Zdjęcia: Paweł Laskowski

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Wojciech Zgoła Wrzesień 28, 2017 19:59

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń