Sześciu nurków aresztowanych w Grecji

Dodane przez Redakcja D24 Sierpień 28, 2017 15:10

Sześciu nurków aresztowanych w Grecji

Greckie media informują o zatrzymaniu sześciu miejscowych nurków, których oskarża się o nielegalne poszukiwanie i wydobycie artefaktów z antycznego rzymskiego wraku. Mężczyźni zostali aresztowani 22 sierpnia przez straż przybrzeżną na wybrzeżu Mani, w pobliżu Gythio na greckim Peloponezie.

Całe proceder mógł ujść zatrzymanym bezkarnie, na szczęście straż przybrzeżna została poinformowana przez naocznego świadka, który zauważył podejrzane działania. Po przybyciu na miejsce wskazane przez informatora, funkcjonariusze napotkali w aucie sześciu mężczyzn. Przeprowadzona rewizja pojazdu ujawniła sprzęt do nurkowania oraz wydobyte z dna artefakty.

Zrabowane z wraku przedmioty zostały odesłane do Underwater Antiquities Ephorate w celu określenia ich wartości. Z kolei sprzęt nurkowy został skonfiskowany, natomiast całej szóstce zatrzymanych Greków, postawiono zarzuty naruszenia prawa w zakresie ochrony zabytków i dziedzictwa kulturowego.

Jak widać okradanie wraków z zabytkowych przedmiotów, to nie tylko problem występujący na naszym podwórku. Na szczęście nie każda próba jest udana. Tym razem archeologiczne artefakty udało się uratować dzięki obywatelskiej postawie jednego z lokalnych mieszkańców.

Źródło: archaeologynewsnetwork.blogspot.com

Dodane przez Redakcja D24 Sierpień 28, 2017 15:10

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2019

Sortowanie
4Kwi - 7Całodniowa Deep and Extreme Indonesia
5Kwi - 7Całodniowa Marine Diving Fair 2019
11Kwi - 14Całodniowa Asia Dive Expo (ADEX)
12Kwi - 14Całodniowa Diving Resort Travel Expo
27Kwi - 28Całodniowa The Blue Wild
28KwiCałodniowa Central New York Dive Show