Sześciu nurków aresztowanych w Grecji

Dodane przez Redakcja D24 Sierpień 28, 2017 15:10

Sześciu nurków aresztowanych w Grecji

Greckie media informują o zatrzymaniu sześciu miejscowych nurków, których oskarża się o nielegalne poszukiwanie i wydobycie artefaktów z antycznego rzymskiego wraku. Mężczyźni zostali aresztowani 22 sierpnia przez straż przybrzeżną na wybrzeżu Mani, w pobliżu Gythio na greckim Peloponezie.

Całe proceder mógł ujść zatrzymanym bezkarnie, na szczęście straż przybrzeżna została poinformowana przez naocznego świadka, który zauważył podejrzane działania. Po przybyciu na miejsce wskazane przez informatora, funkcjonariusze napotkali w aucie sześciu mężczyzn. Przeprowadzona rewizja pojazdu ujawniła sprzęt do nurkowania oraz wydobyte z dna artefakty.

Zrabowane z wraku przedmioty zostały odesłane do Underwater Antiquities Ephorate w celu określenia ich wartości. Z kolei sprzęt nurkowy został skonfiskowany, natomiast całej szóstce zatrzymanych Greków, postawiono zarzuty naruszenia prawa w zakresie ochrony zabytków i dziedzictwa kulturowego.

Jak widać okradanie wraków z zabytkowych przedmiotów, to nie tylko problem występujący na naszym podwórku. Na szczęście nie każda próba jest udana. Tym razem archeologiczne artefakty udało się uratować dzięki obywatelskiej postawie jednego z lokalnych mieszkańców.

Źródło: archaeologynewsnetwork.blogspot.com

Dodane przez Redakcja D24 Sierpień 28, 2017 15:10

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN