Ponad 100-metrowa fregata zostanie zatopiona na Bałtyku!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 25, 2017 19:35

Ponad 100-metrowa fregata zostanie zatopiona na Bałtyku!

Niemcy planują zatopienie w wodach Morza Bałtyckiego jednego ze swoich okrętów! Fregata rakietowa FGS „Karlsruhe” została wycofana ze służby miesiąc temu. Szybko znaleziono dla niej nowe zastosowanie, które na pewno przypadnie do gustu nurkowej społeczności. Jak informują media, już w przyszłym roku jednostka zostanie zatopiona na Bałtyku!

O całym przedsięwzięciu 24 lipca poinformowały niemieckie media. Termin przeprowadzenia całej operacji nie jest jeszcze skonkretyzowany, ale podjęto już decyzję, że wrak wyląduje na dnie w 2018 roku.

Zamiast na żyletki nasi zachodni sąsiedzi postanowili wykorzystać jeszcze wysłużoną jednostkę. Po odpowiedniej adaptacji, będzie służyła do prowadzenia badań i doświadczeń oraz jako obiekt szkoleniowy.

Przed zatopieniem na pokładzie „Karlsruhe” zostaną zamontowane urządzenia pomiarowe oraz atrapy ludzkich postaci i różnego rodzaju sprzętów. Podczas serii ostrzałów rakietowych i pożarów, będą badane różne parametry bezpieczeństwa marynarzy na morzu. Na koniec okręt zostanie ostrzelany z broni rakietowej i lufowej, takiej, którą mogą dysponować piraci.

Okręt służył w niemieckiej flocie od 1982 roku i była jedną z ośmiu typu Bremen (122). Fregata mierzy 130.5 metra długości i 14.6 metrów szerokości Do dziś w służbie z całej ósemki pozostają jeszcze tylko dwie jednostki „Augsburg” i „Lübeck” Jej miejsce zajmie inna fregata nowego typu F125 „Baden-Württemberg”.

Źródło: zbiam.pl

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 25, 2017 19:35

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2020

Sortowanie
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019