Kolejne dwa Rekordy Świata dla Polaków podczas basenowych Mistrzostw Świata!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 2, 2016 16:43

Kolejne dwa Rekordy Świata dla Polaków podczas basenowych Mistrzostw Świata!

Dzięki występom naszych reprezentantów podczas AIDA Pool World Championships 2016 Finland, mamy kolejne powody do olbrzymiej radości! Dwa nowe Rekordy Świata i dwa złote medale padły łupem Magdaleny Solich oraz niezawodnego Mateusza Maliny, którzy w konkurencji Dynamic No Fins nie dali szans swoim rywalom!

Piąty dzień Mistrzostw Świata w Finlandii nasza reprezentacja może uznać za wyjątkowo udany. Najpierw Magdalena Solich wynikiem 185 metrów sięgnęła po złoty medal i Rekord Świata (poprawiając jednocześnie rekord Polski), a następnie Mateusz Malina uzyskując wynik 244 metrów podwoił tego dnia dorobek polskiej reprezentacji.

KK5PDvf

Oba wyniki zasługują na olbrzymi podziw i szacunek. Najbliższa konkurentka Magdaleny Solich uzyskała bowiem wynik o 20 metrów krótszy – 165 m, natomiast Mateusza Malina poprawił o 12 metrów swój własny rekord świta ustanowiony… na początku trwających właśnie zawodów! Był to oczywiście pokaz siły i świetnej formy naszych zawodników, jednak chyba nikt nie spodziewał się aż tak rewelacyjnych rezultatów.

Wystarczy prześledzić jak w ostatniej dekadzie rozwinęła się polska scena freedivingowa, by zauważyć, że historia dzieje się na naszych oczach. Dzięki niezwykłemu hartowi ducha, morderczym treningom i odpowiedniemu stylowi życia, polscy zawodnicy wyrastają na prawdziwą potęgę w nurkowaniu swobodnym.

turku002

Miejmy nadzieję, że sukcesy takie jak te, pozwolą również znaleźć środki na dalszy rozwój naszych obecnych i przyszłych czempionów, a także na kształcenie ich godnych następców. Medale i rekordy są w końcu tylko wypadkową sporych nakładów sił i środków finansowych, które pozwalają regularnie trenować i brać udział w kolejnych zawodach, gdzie można rywalizować z najlepszymi.

Więcej informacji na temat trwających mistrzostw oraz relacje live możecie znaleźć tutaj.

CkqgUGF

Źródło: apnea-academy.com, aidafinland.org

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 2, 2016 16:43

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Marzec , 2019

Sortowanie
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja
3Mar - 7Mar 308:00Mar 7Dubai International Boat Show 2015
14Mar - 15Mar 1408:00Mar 15OzTEk - Australia
22MarCałodniowa XI Skorpenowy Spływ Łyną
22Mar - 23Mar 2209:00Mar 23Głębiny - Festiwal Filmów Nurkowych