Szlifujemy Szmaragd! Czyli wielka akcja sprzątania Jeziora Szmaragdowego!

Dodane przez Redakcja D24 Kwiecień 21, 2016 18:57

Szlifujemy Szmaragd! Czyli wielka akcja sprzątania Jeziora Szmaragdowego!

„Szlifowanie szmaragdu” to akcja zaplanowana przez szczecińskie centrum nurkowe Born2Dive, której celem jest oczyszczenie dna Jeziora Szmaragdowego oraz najbliższej okolicy. Zatem jeżeli ten piękny i unikalny akwen jest wam bliski, jeżeli szkoliliście się w jego wodach, lub miło spędziliście czas w okolicy pełnej atrakcji, zapraszamy do przyłączenia się do wielkiego sprzątania!

Po raz drugi chcielibyśmy zwrócić mieszkańcom miasta Szczecina uwagę na problem zaśmiecania okolicznych miejsc, które tak wdzięcznie służą nam swoją urodą i atrakcjami podczas licznych rodzinnych spacerów.

Dlatego 30.04.2016 ponownie postanowiliśmy szlifować Szmaragd. Zbieramy siły i podczas sobotniego spacerowania nakłaniamy wszystkich do sprzątania okolicznych ścieżek spacerowych na Jeziorze Szmaragdowym. My jako grupa nurków będziemy wyławiać to, co kryje się na dnie jeziora. A śmieci – uwierzcie nam, kryje się tam mnóstwo.

Centrum Nurkowe Born2dive wraz ze wszystkimi chętnymi płetwonurkami będzie wyławiać śmieci z dna jeziora. W tym czasie będą wyświetlane filmy z podwodnych przygód. Bene Sport zapewni całodniową rozrywkę. Odbędą się m.in. rodzinne turnieje w koszykówce, rozegramy mecze badmintonowe czy postrzelamy do bramek. Można będzie również spróbować swoich sił w łucznictwie. Z kolei Decathlon zapewni trampoliny i udostępni sprzęt sportowy.

Na brak atrakcji tego dnia nie będziemy narzekać. Zostaną poprowadzone tematyczne warsztaty plastyczne dla dzieci i można będzie zwiedzać okoliczne podziemia.

Co się zaś tyczy kosztów, to tego dnia, walutą stanie się… worek uzbieranych śmieci z okolicznych miejsc spacerowych. Wszystkie te atrakcje jedynie za worek śmieci!

Pod koniec imprezy, przed godziną 17.00, rozlosujemy nagrodę główną: kurs nurkowania w Centrum Nurkowym Born2dive. Będziemy losować vouchery do Bene Sport, rozlosujemy także nagrody ufundowane przez Decathlon.

Warto do nas przyjść, pomóc, i pokazać, że nie patrzymy bezradnie jak niszczeją nasze ulubione miejsca. Na wszystkich czekać będzie pyszna grochówka, a wśród uczestników akcji rozlosowanych zostanie 100 blietów do kina!

Wspiera nas Prezydent Miasta Szczecina, pomaga Urząd Miasta Szczecina, Decathlon z Ustowa, Bene Sport Szczecin oraz Rada Osiedla Zdroje.

Przyłączcie się do nas i razem wyszlifujmy nasz Szmaragd!

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia

Start: 30.04.2016 godz. 11.00!

Źródło: Organizator

Dodane przez Redakcja D24 Kwiecień 21, 2016 18:57

Dołacz do nas na Facebooku

Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Wrzesień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN