Jak przetrwać w wodzie? – galeria zdjęć pokazujących morderczy trening amerykańskich żołnierzy

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 12, 2016 18:37

Jak przetrwać w wodzie? – galeria zdjęć pokazujących morderczy trening amerykańskich żołnierzy

Żołnierze operujący w wodzie muszą przejść specjalistyczny trening, by w razie nieprzewidzianych okoliczności poradzić sobie w każdej sytuacji i z każdym problemem. W grę wchodzi ich życie, nic więc dziwnego, że program szkoleniowy jest bardzo wymagający, a sam trening zaliczany jest do jednego z najbardziej morderczych, jaki przechodzą amerykańscy żołnierze.

Poniższe zdjęcia przedstawiają żołnierzy służących w America’s Amphibious Marine Corps i najbardziej elitarnej amerykańskiej formacji – Navy Seals. A skoro są najlepsi, to muszą sobie radzić w każdych warunkach, dlatego nikt nie oszczędza ich podczas szkoleń i treningów. Wszystko po to, by w prawdziwym momencie próby żołnierz miał jak największe szanse na przeżycie i wykonanie powierzonego zadania.

W specjalnie zaprojektowanych ośrodkach, operatorzy wszystkich najbardziej elitarnych formacji hartują się by być sprawnymi fizycznie, silnymi psychicznie i odpornymi na stres wywoływany przez zagrożenia związane z wodą. W tym celu wykonują m.in. ćwiczenia ze związanymi rękami i nogami czy składają swój ekwipunek i elementy wyposażenia pod wodą.

Tabela pwc2

Żołnierz korzystający z Supplemental Emergency Breathing Device w trakcie symulacji ucieczki ze śmigłowca zatopionego na płytkiej wodzie. Ćwiczenie w ramach Shallow Water Egress Training prowadzonego w Camp Hansen.

marines-and-sailors-with-2nd-reconnaissance-battalion-perform-flutter-kicks-during-combat-water-survival-training-at-camp-lejeune-north-carolina

Marines i żołnierze z 2 Batalionu rozpoznawczego wykonują ćwiczenie podczas treningu przetrwania w wodzie prowadzonego w Camp Lejeune w Północnej Karolinie.

petty-officers-3rd-class-brandon-mckenney-and-randall-carlson-assemble-an-m240g-machine-gun-15-feet-underwater-during-the-4th-annual-recon-challenge-at-marine-corps-base-camp-pendleton

Oficerowie 3 klasy Brandon McKenney i Randall Carlson składają karabin maszynowy M240G. Ćwiczenie prowadzone jest 5 metrów pod wodą i odbywa się w ramach 4th Annual Recon Challenge w Marine Corps Base Camp Pendleton.

a-sailor-performs-underwater-kettle-bell-walks-to-increase-lung-power-and-endurance-at-scott-pool-joint-base-pearl-harbor-hickam

Marynarz wykonuje ćwiczenie mające na celu zwiększenie wydolności płuc. Trening odbywał się w Scott Pool, Joint Base Pearl Harbor-Hickam.

marine

Sierżant William Wickett wykonuje technikę ratunkową podczas ćwiczeń Marine Corps Instructor of Water Survival Course w rine Corps Base Camp Johnson w Północnej Karolinie.

basic-underwater-demolitionseal-students-participate-in-night-gear-exchange-during-the-second-phase-of-training-at-naval-amphibious-base-coronado

Uczestnicy Basic Underwater Demolition/SEAL biorą udział w nocnej wymianie sprzętu podczas drugiej fazy szkolenia w Naval Amphibious Base Coronado.

reconnaissance-marines-enter-the-water-with-their-ankles-and-hands-bound-during-the-water-training-at-camp-schwab

Marines wskakują do wody ze związanymi rękami i nogami podczas szkolenia w Camp Schwab.

sailors-conduct-cast-and-recovery-training

Marynarze uczestniczący w treningu podejmowania z wody z wykorzystaniem śmigłowca.

an-instructor-watches-as-a-sailor-familiarizes-himself-with-diving-equipment-while-underwater

Instruktor nadzoruje marynarza zapoznającego się ze sprzętem nurkowym pod wodą.

Źródło:businessinsider.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 12, 2016 18:37
Napisz swój komentarz

Brak komentarzy

W tej chwili brak komentarzy

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszym który skomentuje ten artykuł.

Napisz swój komentarz
Pokaż komentarze

Napisz swój komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany
Pola z gwiazdką są wymagane *

sixteen − 16 =

nurkowyswiat

Dołacz do nas na Facebooku

DAN polisa 1
DAN polisa 2
DAN polisa 3

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2017

Sortowanie

Brak wydarzeń

DAN Top 2
DAN Top 1