Archeolodzy odnaleźli ruiny zatopionego pałacu pierwszego cesarza Chin!

Dodane przez Redakcja D24 Styczeń 25, 2016 20:41

Archeolodzy odnaleźli ruiny zatopionego pałacu pierwszego cesarza Chin!

Do niezwykle interesującego odkrycia doszło w Chinach. Tamtejsi archeolodzy są przekonani, że udało im się odnaleźć pozostałości po pałacu z dynastii Qin, należącym do pierwszego cesarza Chin! Odnalezione ruiny mają być tym, co zostało z położonego nad morzem cesarskiego pałacu Qin Shi Huanga sprzed ponad 2200 lat. Odkrycia dokonano u wybrzeży Suizhong w prowincji Liaoning.

Jak informują miejscowi rybacy, na dnie znajdowano już starożytne monety i ceramikę, a podczas odpływów widać było wynurzające się ponad toń wody pozostałości po tym co stanowiło kiedyś ściany cesarskiego pałacu. Archeolodzy z Liaoning i Pekinu prowadzili przez trzy lata prace badawcze, a dziś są już niemal pewni z czym mają do czynienia.

Corridor-paving

Największym odkryciem jakiego udało się dokonać podczas eksploracji, jest mierzący 60m kwadrat, zbudowany z wielkich kamieni. W toku prowadzonych prac archeolodzy doszli do wniosku, że musi być to platforma przeznaczona do celów religijnych lub innych ważnych uroczystości czy obrządków. Badacze zlokalizowali również kamienną drogę, przebiegającą niegdyś przez budynek uznawany za pałac.

Cesarz Qin Shi Huang urodził się jako Ying Zheng w 259r. p.n.e. Zasłynął tym, że udało mu się zjednoczyć Chiny i zakończyć Okres Walczących Królestw, trwający 475-221r. p.n.e. oraz zostać pierwszym cesarzem w historii kraju. W trakcie swoich rządów wprowadził wiele reform w dziedzinach polityki, ekonomii i kultury. Niestety dla Chin nie wszystkie okazały się być zmianami na lepsze. To również on zapoczątkował budowę jednego z największych symboli Chin – Wielkiego Muru.

Źródło: scmp.com

Dodane przez Redakcja D24 Styczeń 25, 2016 20:41

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2020

Reklama
Reklama