Japonia: nurkowie sfilmowali spotkanie z olbrzymią kałamarnicą – video

Dodane przez Redakcja D24 Styczeń 4, 2016 16:20

Japonia: nurkowie sfilmowali spotkanie z olbrzymią kałamarnicą – video

O wielkim szczęściu może mówić grupa nurków z Japonii, którzy w trakcie zanurzenia, mieli okazję spotkać się z kałamarnicą olbrzymią. Spotkania z jednym z największych mięczaków zamieszkujących Ziemię, należą do niebywałej rzadkości, zwłaszcza w limitach, w których operują nurkowie rekreacyjni czy techniczni. Tym większe jest szczęście, że w trakcie tego niecodziennego spotkania, nurkowie wyposażeni byli w kamerę i uwiecznili to niezwykłe zwierzę na video.

Kałamarnica olbrzymia to stworzenie znane zarówno z literatury, historii i legend, jak i hollywoodzkich produkcji. Tajemniczy „potwór” zamieszkujący morskie głębiny, skąd niezwykle rzadko wyrusza w płytsze partie oceanów. Świadczy o tym choćby fakt, że dopiero w 2012r. udało się po raz pierwszy uchwycić zwierzę w obiektywie kamery.

Tym większe zdziwienie i radość musiały ogarnąć nurków znajdujących się w Zatoce Toyama, kiedy ich oczom ukazało się to olbrzymie, majestatyczne i budzące lęk swym wyglądem zwierzę. Cuda się jednak zdarzają, zwłaszcza w tak wyjątkowy dzień jak 24 grudnia. Można powiedzieć, że nurkowie dostali niespodziewany gwiazdowy prezent.

Z relacji nurków oraz zapisu video wstępnie ustalono, że kałamarnica jest bardzo młodym osobnikiem, który mierzy zaledwie 3.7 metra długości (największy osobnik znaleziony martwy u wybrzeży Nowej Zelandii w 1887r. miał 18 metrów długości!).

„Zwierzę wyglądało na zdrowe i pełne energii. Tryskało atramentem i próbowało owinąć swoje macki wokół mojego ciała. Odprowadziłem ją w stronę oceanu kilkaset metrów od miejsca gdzie została znaleziona, po czym zniknęła w głębinach” – relacjonuje Akinobu Kimura, nurek i właściciel lokalnego sklepu nurkowego, który zarejestrował to niezwykłe spotkanie.

Nikt nie wie dlaczego zwierze zapuściło się tak daleko od wód, w których żyje na co dzień. Badacze wciąż wiedzą bardzo niewiele o stworzeniach, zamieszkujących najgłębsze partie oceanów.

Źródło: iflscience.com

Dodane przez Redakcja D24 Styczeń 4, 2016 16:20
Napisz swój komentarz

Brak komentarzy

W tej chwili brak komentarzy

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszym który skomentuje ten artykuł.

Napisz swój komentarz
Pokaż komentarze

Napisz swój komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany
Pola z gwiazdką są wymagane *

17 − five =

nurkowyswiat

Dołacz do nas na Facebooku

DAN polisa 1
DAN polisa 3
DAN polisa 2

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2017

Sortowanie

Brak wydarzeń

DAN Top 2
DAN Top 1