Jednostka RV Odyssey Explorer została zatrzymana przez cypryjskie władze!

Dodane przez Redakcja D24 Grudzień 30, 2015 18:28

Jednostka RV Odyssey Explorer została zatrzymana przez cypryjskie władze!

Jak donosi internetowe wydanie Business Standard, jednostka RV Odyssey Explorer została zatrzymana przez cypryjskie władze. Z dostępnych informacji wynika, że pod pokładem odkryto antyki, które miały zostać nielegalnie pozyskane w drugiej połowie grudnia na terenie Cypru.

Według zgromadzonych informacji, jednostka Odyssey Explorer pojawiła się w porcie w Limassolu w środę 17 grudnia, a następnie w czwartek 18 grudnia, była widziana w lokalizacji Xinhua, która jest wyłączną strefą ekonomiczną Cypru. Już sam pobyt w w/w miejscu wydał się bardzo podejrzany, dlatego władze zdecydowały się na interwencję.

Po wejściu na pokład statku funkcjonariusze policji oraz służby zajmująca się antykami i dziełami sztuki, znaleźli 57 plastykowych pojemników, wewnątrz których znajdowało się kilkaset artefaktów. Kontenery z przedmiotami podjętymi z dna, wypełnione były specjalnym roztworem, który miał zabezpieczyć je przed zniszczeniem. Jest to proces standardowo stosowany przy pracy z rzeczami, które przez długi czas znajdowały się pod wpływem słonej wody.

Teraz inspekcja, klasyfikacja i fotografowanie znalezionych przedmiotów ma zająć kilka dni. Wśród przedmiotów określonych jako „znacznej wartości”, znajduje się średniowieczna porcelana, porcelana oraz przedmioty codziennego użytku.

Źródło: business-standard.com

Dodane przez Redakcja D24 Grudzień 30, 2015 18:28

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Grudzień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń