Oficjalnie: koniec z nurkowaniem w Grünen See!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 15, 2015 20:40

Oficjalnie: koniec z nurkowaniem w Grünen See!

Nieciekawe wieści napłynęły do nas z Austrii. Okazuje się, że nie będzie można już więcej nurkować w legendarnym jeziorku okresowym Grünen See. Wszystko z uwagi na postępującą degradację okolicznej przyrody. Komunikat informujący o tym smutnym fakcie został zamieszczony na stronie tragoess-gruenersee.at.

„Po uważnym przeanalizowaniu wielu ekspertyz i opinii oraz uwzględnieniu regulacji mających na celu ochronę przyrody i krajobrazu, zarządca jeziora Grünen See jest zmuszony zakazać wszelkiej działalności turystycznej i rekreacyjnej. Zakaz podyktowany jest chęcią ochrony tego miejsca, które w przypadku dalszej eksploatacji utraciło by swój wyjątkowy charakter.

Mamy nadzieję, że wszyscy miłośnicy Grünen See podejdą do podjętej decyzji ze zrozumieniem”

Jak sami widzicie wygląda, że to ostateczny koniec nurkowań w charakterystycznym szmaragdowym akwenie. Przez ostatnie lata Grünen See było miejscem wielu nurkowych wypadów nie tylko ekip z Polski, ale i z całej Europy.

Jezioro bardzo szybko zyskało miano prawdziwego unikatu i niepowtarzalnej atrakcji. Przez wiele lat cieszyło oczy nurków. Dziś pozostaje nam tylko wspominać, oglądać zdjęcia i filmy, które powstały podczas licznych odwiedzin w tym miejscu.

Źródło: tragoess-gruenersee.at Foto: wikipedia CC BY-SA 3.0

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 15, 2015 20:40

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń