Nurek zatrzymany podczas przemytu kokainy podwodnym tunelem!

Dodane przez Redakcja D24 Sierpień 27, 2015 19:36

Nurek zatrzymany podczas przemytu kokainy podwodnym tunelem!

To już kolejna historia nurka, uwikłanego w przemyt narkotyków. Tym razem sprawcę ujęto, kiedy chciał przemycić kokainę wartą prawie $2 mln z Meksyku do USA. 28-letni Evelio Padilla Zepeda próbował prześlizgnąć się niezauważony przez All American Cannal w pobliżu miasta Calexico w Kalifornii.

Przed sądem w San Diego, pochodzący z Hondurasu mężczyzna szybko przyznał się do zarzutów przemytu z intencją dalszego rozprowadzania narkotyków. Trzech innych mężczyzn, którzy pomagali w przemycie zbiegło.

scuba20n-3-web

Po dokładnym śledztwie funkcjonariuszom udało się zlokalizować podwodny kanał łączący akwedukt All American Cannal z jednym z domów. Sam tunel był długości prawie 50 m i posiadał system wentylacji, oświetlenie oraz miał… położone tory kolejki!

Przykład Padilli to tylko kolejny kamyk na bardzo dużym stosie. Pogranicznicy na południowej granicy USA cały czas toczą zaciętą wojnę z przemytnikami narkotyków, którzy imają się coraz bardziej wymyślnych i brawurowych rozwiązań.

przemyunel

Zatrzymany tłumaczył się, że miał pomóc w przekroczeniu granicy dla 3 osób, jednak na miejscu okazało się, że „robota” będzie polegać na czymś zupełnie innym. Jak sam zeznał, zgodził się, gdyż nie było innej opcji.

Teraz przedstawiciele władz USA będą starali się ustalić, kto stworzył i wykorzystywał tunel do przemytu narkotyków.

Źródło: nydailynews.com

Dodane przez Redakcja D24 Sierpień 27, 2015 19:36

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Listopad , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń