Wojskowi nurkowie ćwiczyli w jeziorze Tarnobrzeskim

Dodane przez Redakcja D24 Sierpień 26, 2015 16:00

Wojskowi nurkowie ćwiczyli w jeziorze Tarnobrzeskim

W pierwszej połowie sierpnia żołnierze z 16 Batalionu Saperów z Niska gościli w wodach jeziora Tarnobrzeskiego 18 kolegów z jednostek Wojsk Lądowych. Głównym celem było ćwiczenie umiejętności nurków w prowadzeniu rozpoznania, wydobywanie zatopionego sprzętu, a także trenowanie technik ratowniczych w różnych warunkach.

Akwen został wybrany nieprzypadkowo. Dzięki dużej przejrzystości wody łatwiej prowadzić obserwację ćwiczących i co za tym idzie, szybciej wychwytywać błędy, jakie popełniają. Wszyscy żołnierze, którzy pojawili się na szkoleniu, to doświadczeni nurkowie maja za sobą min. 250 godzin, spędzonych pod wodą.

Wśród elementów nad którymi pracowano znalazły się: technika nurkowania, zwiad nurkowy, rozpoznanie inżynieryjne oraz taktyka. Odświeżano również wiedzę na temat konfiguracji sprzętu oraz właściwego doboru ekwipunku do określonych zadań. Nurkowania prowadzone były zrówno w dzień, jak i w nocy.

„Wyposażenie w jednostkach, podobnie jak i umiejętności, nieznacznie się różnią. Dlatego żołnierze cieszą się, kiedy mogą razem trenować. Zaletą takich spotkań jest wymiana doświadczeń. Wpływa to na bezpieczeństwo oraz jakość wykonywanych przez nich zadań” – podsumował jeden z płetwonurków.

Wśród trenujących znaleźli się nurkowie z 16 Batalionu Saperów z Niska, 2 Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia, 25 Batalion Dowodzenia z Tomaszowa Mazowieckiego, 2 Pułk Saperów z Kazunia, 3 Batalion Drogowo-Mostowy z Chełmna a także 3 Batalion Inżynieryjny z Niska.

Źródło: gospodarkamorska.pl

Dodane przez Redakcja D24 Sierpień 26, 2015 16:00

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2019

Sortowanie
11Sty - 14Sty 1110:00Sty 14Paris Diving Show (Salon de la Plongée)
19Sty - 27Sty 1910:00Sty 27Targi Boot - 50 edycja