Nowości szkoleniowe od SSI – wywiad z Krzysztofem Wnorowskim

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 24, 2015 20:33

Nowości szkoleniowe od SSI – wywiad z Krzysztofem Wnorowskim

Na dzisiejszy wieczór mamy dla was część ciekawej rozmowy, jaką przeprowadziliśmy na targach Wiatr i Woda z Krzysztofem Wnorowskim. Wywiad dotyczył różnych zagadnień związanych z organizacją nurkową Scuba Schools International, a poniżej zamieściliśmy pytania dotyczące zmian w szkoleniu i formie kursów, jakie będą obowiązywać w SSI w 2015r. Całość stanowi ciekawe uzupełnienie do wcześniejszego materiału, prezentującego aplikację SSI – Everything Diving App.

TA: Co nowego przygotowało SSI na rok 2015?

KW: Pierwszą rzeczą, która uległa zmianie, jest inny sposób podejścia do nauczania teoretycznego. Odchodzimy od wersji papierowej, w której podręcznik był głównym elementem jaki otrzymywał kursant i zastępujemy ją wersja cyfrową. Wszystko z uwagi na to, że w dzisiejszym świecie rozpowszechnienie urządzeń typu smartfon czy tablet, jest tak powszechne, że pozwala na bezproblemowe wykorzystanie dużo większego potencjału, jaki tkwi w wersji cyfrowej. Oprócz tekstu otrzymujemy bowiem cały szereg pomocy multimedialnych jak np. filmy, pokazy, prezentacje.

TA: Czyli jest to koniec tradycyjnych materiałów szkoleniowych w SSI?

KW: Nie. Zdajemy sobie sprawę, że część instruktorów będzie chciała pozostać przy tradycyjnych materiałach szkoleniowych i będą one w dalszym ciągu dostępne. Klient decydując się na kurs, będzie mógł wybrać wersję jaka go interesuje i które będzie w jego przekonaniu wygodniejsza.

TA: Co się kryje za tymi zmianami?

KW: Jedną z ciekawych rzeczy, które na pewno usprawnią proces szkolenia jest to, że kursant korzystając ze swojego profilu na stronie SSI, tudzież aplikacji, pozwala instruktorowi kontrolować materiał, z jakim się już zapoznał. Dzięki testom sprawdzającym poziom wiedzy po każdym dziale, instruktor może wychwycić te zagadnienia, które sprawiają najwięcej problemów i w trakcie kursu poświęcić im więcej miejsca.

1961030_815978328451622_3078367456759074682_o

TA: A co w przypadku, kiedy z nowych materiałów będzie chciał skorzystać ktoś, kto dany kurs zrobił wcześniej, przed wprowadzeniem zmian?

KW: Osoby, które posiadają certyfikaty do poszczególnych kursów i specjalizacji, mają dostęp do wszystkich materiałów wykorzystywanych podczas tych szkoleń. Wystarczy skorzystać z aplikacji SSI, wybrać zakładkę kursy i tam odnajdziemy materiały, które nas interesują. Ciekawą opcją jest możliwość edycji materiałów szkoleniowych. Jest szereg osób związanych z SSI, które posiadają oddzielne hasło umożliwiające wprowadzanie zmian i poprawianie błędów. Wszyscy mieliśmy do czynienia z błędami w druku. Dzięki edycji online zniknie problem kłopotliwych pytań i żenujących sytuacji, kiedy instruktor musi tłumaczyć kursantom, że na którejś stronie podręcznika jest błąd, lub coś zostało mylnie zapisane.

TA: Jak zatem wygląda sprawa certyfikatów? Czy one też będą dostępne w wersji cyfrowej?

KW: Proces certyfikacji wygląda następująco: możemy otrzymać standardowy certyfikat w postaci plastiku lub wersję digital. Dodatkowo wersja elektroniczna certyfikatu zawiera QR code, dzięki któremu bardzo szybko można zweryfikować kursanta i potwierdzić jego uprawnienia. Dlatego wersja cyfrowa certyfikatu wyświetlona na naszym smartfonie, ma taką samą wiarygodność jak jego fizyczny odpwiednik.

I teraz uważaj… przy rosnących cenach u konkurencji, my jako SSI dzięki tym zmianom, byliśmy w stanie obniżyć cenę kursu OWD o około 100 PLN. Tak sytuacja wygląda w przypadku, kiedy kursant decyduje się na nową, digitalną wersję kursu. Nie otrzymuje wtedy fizycznego podręcznika, tylko dostęp do aplikacji, nie dostaje certyfikatu w postaci plastiku, tylko w wersji elektronicznej. Wszystkie koszty tych materiałów odchodzą, dlatego możemy jeszcze obniżyć ceny kursów. Taka jest przyszłość nurkowania.

TA: Co nowego w kursach technicznych?

KW: Kursy techniczne przeżyły małą zmianę. Byliśmy już na etapie, kiedy mieliśmy zacząć publikować nowe podręczniki, ale wraz z pojawieniem się wersji digitalnej, trzeba było wstrzymać cały proces i rozpocząć przenoszenie na wersję elektroniczną. Jeżeli chodzi o same kursy i zmiany, to wszystko zostało już wprowadzone w zeszłym roku, teraz musimy tylko przenieść wszystko do wersji wirtualnej.

TA: Na zakończenie tematu kursów rekreacyjnych, to czy wszystkie są już dostępne przez aplikację?

KW: Nie, ciągle dochodzą nowe specjalizacje. Cała sprawa jest stosunkowo świeża i to normalne, że potrzebujemy trochę czasu. Kurs podstawowy OWD jest już gotowy, oraz niektóre najpopularniejsze specjalizacje.

CDN

Niebawem opublikujemy dalszą część rozmowy, w trakcie której dyskutowaliśmy o innych zagadnieniach związanych z planami i działaniami SSI

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 24, 2015 20:33

2 komentarze

  1. xys Marzec 30, 09:55

    Nie rozumiem jaka to wielka rewolucja w szkoleniach. Podręczniki w pdf, czy formacie na czytniki istnieją już od kilku lat :) To, że się w końcu obudziły organizacje nurkowe nie powinno być jakimś super novum…

    Fakt, aplikacja na smartfona, czy tablet to dobry kierunek. Szkoda tylko, że nie mogę zalogować się za jej pośrednictwem na swoje konto…

  2. U Marzec 26, 00:19

    Krzysiek, nie „digitalna” a „cyfrowa” ;-) Chyba że artykuł miał być cały po angielsku.

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń