Ahmed Gabr – kolejny rekord Guinnessa w słusznej sprawie

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 6, 2015 21:03

Ahmed Gabr – kolejny rekord Guinnessa w słusznej sprawie

W zeszłym roku Ahmed Gabr ustanowił nowy rekord Guinnessa i został człowiekiem, któremu udało się zejść najgłębiej na obiegu otwartym – 332.35 m. Teraz wykorzystując swoją popularność i zainteresowanie mediów, Egipcjanin postanowił kolejnym rekordem, zwrócić uwagę świata na problemy, z jakimi boryka się wiele popularnych miejsc nurkowych.

Już w czerwcu 400 nurków zejdzie jednocześnie pod wodę, by ustanowić kolejny rekord Guinnessa. Ważniejszy od rekordu jest jednak główny powód nurkowania. Otóż kilkuset nurków skupi się na sprzątaniu dna Morza Czerwonego, które w ostatnich latach uległo poważnej degradacji.

Poprzedni rekord należy do grupy 300 nurków, którzy ustanowili go schodząc pod wodę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

„Ta międzynarodowa impreza będzie miała ogromny wpływ na zwiększenie turystyki i zwrócenie uwagi całego świata na nurkowanie rekreacyjne w Egipcie, a także na wysiłki czynione przez egipskie władze w zachowaniu i utrzymaniu równowagi ekologicznej” – powiedział Mostafa Abdel Latif, podsekretarz z Ministerstwa Turystyki.

Ahmed Gabr ustanowił swój rekord 332.25 m we wrześniu 2014r. w jednym z ulubionych miejsc nurków technicznych w Egipicie – Dahab. Tym samym pobił on rekord wynoszący 318.25 m należący do legendy nurkowania z RPA – Nuno Gomesa.

Źródło: thecairopost.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 6, 2015 21:03

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń