V Festiwal Wrakowy w Łodzi – wrażenia z pobytu

Dodane przez Marcin Pawelczyk Luty 23, 2015 12:56

V Festiwal Wrakowy w Łodzi – wrażenia z pobytu

Ostatniej soboty wybraliśmy się do Łodzi, aby wziąć udział w V Festiwalu Wrakowym. Była to dla mnie pierwsza wizyta na imprezie organizowanej przez ekipę Wypraw Wrakowych i miałem spore oczekiwania względem tego eventu, o którym słyszałem już bardzo wiele dobrych opinii.

Na jubileuszową V edycje Festiwalu Wrakowego, przyszło nam czekać dwa lata. Wszystko za sprawą zmiany formuły tej imprezy na dwuletnią. Sami organizatorzy przyznali, że wynikało to z chęci jak najlepszego przygotowania całości. W zestawieniu z planami Wypraw Wrakowych i codziennymi obowiązkami zwyczajnie nie starczało czasu, by dopiąć wszystko na spokojnie. W efekcie kończąc jedną edycję, następnego dnia należało brać się za organizacje następnej.

Danie sobie kolejnego roku na przygotowania, miało na celu nie zawieść odwiedzających i pozwolić przygotować festiwal z prawdziwego zdarzenia, z ciekawymi gośćmi, interesującymi wykładami i warsztatami. W skrócie, coś co będzie godne dotychczas wypracowanej renomy.

Album 1

Łódźki Festiwal Wrakowy 2015Gulen dive resortStoisko KwarkNurkowanie to już styl życia.

Na miejsce dotarliśmy rano i po sprawnej przeprawie przez rejestrację, ruszyliśmy do zwiedzania terenu, na którym rozplanowano festiwal. Miejsce w postaci budynku Politechniki Łódzkiej, do którego zapewne wszyscy już się przyzwyczaili, w moim przekonaniu nie jest najszczęśliwszą lokalizacją.

O ile aula, w której odbywała się główna część imprezy w postaci wykładów, pozostaje bez zarzutu, to rozbicie całości na 3 piętra nie było najszczęśliwszym pomysłem. Zwłaszcza jeżeli nadmienimy, że na jednym z nich umieszczono tylko wystawców. Z perspektywy zwiedzającego, jak i osoby, która miała okazję być wystawcą, oceniam to jako strasznie słaby ruch ze strony organizatorów.

Ciężko było też przejść obojętnie obok tak dużej liczby ciekawych wykładów i warsztatów, które nakładały się na siebie. W efekcie często trzeba było wybierać, co jest ciekawe a co bardzo ciekawe. Może planując kolejną edycję, warto było by się zastanowić nad zmianą formuły Festiwalu Wrakowego na dwudniową? Na pewno pozwoliłoby to rozcieńczyć ten koncentrat naprawdę interesujących zajęć i uniknąć uczucia niedosytu.

Nie będę rozpisywał się nad poszczególnymi wykładami i warsztatami, na które zdecydowaliśmy się zajrzeć. Niech za recenzję wystarczy zdanie, że wszystkie widziane przez nas, były ciekawe i żałuję, że z niektórych musieliśmy zrezygnować.

Spośród wszystkich wymienię jedynie wykład Leigh Bishopa, który znany jest ze swojej charyzmy, poczucia humoru i niezwykle ciekawych historii. Gwóźdź programu nie zawiódł i potwierdził wszystkie pochlebne opinie, jakie na jego temat słyszałem.

Za rewelacyjny pomysł uważam też aukcję charytatywną, która wieńczy oficjalną część każdej edycji. W tym roku, jak zapewniają organizatorzy, udało się zgromadzić rekordową ilość gotówki! 8173,63 PLN to kwota niemal trzykrotnie wyższa od tej, którą udało się zgromadzić podczas IV edycji. Całość zebranych pieniążków zasili konto Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Jedno jest pewne za rok będziemy na pewno do zobaczenia.

Dodane przez Marcin Pawelczyk Luty 23, 2015 12:56

4 komentarze

 1. tomasz Kwiecień 1, 15:06

  Jak dla mnie był bardzo udany. Ciekawe wyklady, pokazy:)

 2. Genpills Październik 7, 08:35

  Hey there, cool site you have got there. https://www.youtube.com/watch?v=wij_OTOWi6A

 3. na jabola Luty 23, 21:46

  Panie Redaktorze, jak będziecie za rok ( jak Pan zapewnia na końcu artykułu) to na pewno aula będzie pusta, gdyż ( jak sam Pan napisał ) festiwal zmienił formułę i odbywa się co dwa lata ;-)

  • Ja Luty 24, 08:20

   Właśnie nie do końca, Festiwal ma być naprzemiennie z Baltictehem. czyli albo będzie w przyszłym roku albo za dwa lata dopiero :( czyli w 2017 ……

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Październik , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń