Grupa poszukiwaczy wraków odkryła dwie barki w z XIX w.

Dodane przez Małgorzata Brykała Styczeń 28, 2015 16:56

Grupa poszukiwaczy wraków odkryła dwie barki w z XIX w.

W wodach Jeziora Ontario, wchodzącego w skład kompleksu Wielkich Jezior w USA, grupa poszukiwaczy wraków odkryła pozostałości dwóch zatopionych barek pochodzących z połowy XIX w. Znalezisko może nie było by niczym niezwykłym, gdyby nie fakt, że są to jednostki rzeczne i ich obecność na dnie jeziora budzi spore zdziwienie wśród odkrywców.

„Te wraki nie powinny tu się znajdować. Co barka rzeczna robi w takim miejscu?”- dziwi się Jim Kennard, jeden z odkrywców

canal-boat-bow02jpg-1ba4482692038803

Jak wyjaśniał dalej w rozmowie z lokalnymi mediami, barki mogły być zbudowane do pracy na kanale Oswego, ale na pewno nie stworzono ich z myślą o wykorzystaniu do pływania po Jeziorze Ontario.

Jim Kennard, Roger Pawloski i Roland Stevens, wszyscy pochodzący z regionu Rochester, w przeszłości dokonali już kilku innych odkryć w regionie. W tym czasie dali się poznać jako profesjonaliści, którzy zanim pochwalą się swoim znaleziskiem, zawsze dokładnie sprawdzą z czym maja do czynienia.

444-original-canalboatanddiver02

„Lubimy wykonać naszą pracę od A do Z. Zawsze cieszy nas kiedy możemy przywrócić jednostce jej imię, niestety w przypadku tych dwóch wraków nie było to możliwe” – powiedział Kennard

W trakcie prac eksploracyjnych i identyfikacyjnych, oprócz nurkowań na odnalezionych wrakach, grupa wykorzystywała także możliwości jakie stwarza zdalnie sterowany robot typu ROV.

scow-bow--tow-bittjpg-6d9234fc15fee938

Grupa nurków, która zlokalizowała wraki wspomnianych barek rzecznych, ma na swoim koncie kilka innych ciekawych odkryć w wodach Jeziora Ontario. Do tej pory udało im się znaleźć już zatopione wraki szkunerów, parowców a nawet wrak samolotu. Teraz do tego pokaźnego cv dołożyli dwa wraki niespotykanych w tym miejscu barek rzecznych.

Źródło: syracuse.com

Dodane przez Małgorzata Brykała Styczeń 28, 2015 16:56

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN