Odnaleziono ogon samolotu Air Asia, nurkowie szukają czarnych skrzynek

Dodane przez Małgorzata Brykała Styczeń 7, 2015 17:05

Odnaleziono ogon samolotu Air Asia, nurkowie szukają czarnych skrzynek

Wciąż nieznane pozostaję przyczyny katastrofy lotniczej, w której rozbiła się maszyna malezyjskich linii lotniczych AirAsia. Samolotem dowodził doświadczony pilot, a sam Airbus A320 to nowoczesna maszyna, która spełnia bardzo wysokie standardy. Dużym znakiem zapytania dla śledczych jest również brak jakichkolwiek sygnałów, które powinny pojawić się w sytuacji awaryjnej. Szczątki samolotu odnalezione w Morzu Jawajskim są teraz eksplorowane w poszukiwaniu odpowiedzi.

Jak informują osoby odpowiedzialne za operacje poszukiwawczą, udało odnaleźć się ogon samolotu. To pozwala przypuszczać, że teraz już tylko kwestią czasu powinno być odnalezienie czarnych skrzynek, które powinny wyjaśnić przyczynę wypadku.

Z uwagi na sprzyjającą pogodę i spokojne morze, do akcji wysłano ekipę nurków. Ich zadaniem jest eksploracja i przeszukanie odnalezionej części ogona i odszukanie czarnych skrzynek.

„Pogoda i morze w końcu są po naszej stronie. Po silnych deszczach i wysokich falach, które utrudniały poszukiwania, w końcu możemy przeszukać ogon, który udało się zlokalizować dzięki poszukiwaniom sonarem bocznym”

Najważniejszym zadaniem postawionym teraz przed płetwonurkami jest zlokalizowanie rejestratora rozmów z kokpitu oraz urządzenia rejestrującego dane dotyczące samego lotu.

Samolot malezyjskich linii lotniczych o numerze QZ8501 zaginął 28 grudnia 2014r. Na jego pokładzie znajdowało się 160 pasażerów. W akcji ratowniczo-poszukiwawczej bierze udział ponad 90 jednostek pływających, wspieranych dodatkowo przez jednostki lotnicze. Do tej pory udało się odnaleźć ciała 40 pasażerów.

Źródło: bloomberg.com

Dodane przez Małgorzata Brykała Styczeń 7, 2015 17:05
Napisz swój komentarz

Brak komentarzy

W tej chwili brak komentarzy

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszym który skomentuje ten artykuł.

Napisz swój komentarz
Pokaż komentarze

Napisz swój komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany
Pola z gwiazdką są wymagane *

ten + 5 =

nurkowyswiat

Dołacz do nas na Facebooku

DAN polisa 1
DAN polisa 3
DAN polisa 2

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2017

Sortowanie

Brak wydarzeń

DAN Top 2
DAN Top 1