Powoli zapełnia się lista prelegentów, którzy wygłoszą wykłady na zbliżających się targach nurkowych „Podwodna Przygoda”.
W sobotę 5 lutego, w godzinach popołudniowych w ramach towarzyszącego targom Nurgresu, odbędzie się prezentacja wyprawy na wrak ORP Grom. Grupa polskich nurków ze stowarzyszenia Globe Diving Club w 70-tą rocznicę zatonięcia polskiego niszczyciela ORP Grom, wykonała serię nurkowań na wraku tego historycznego okrętu.
Nurkowania te były początkiem zaplanowanego na dwa lata Projektu Grom, mającego na celu stworzenie bogatej dokumentacji tego mało zbadanego wraku, leżącego na głębokości 105m w pobliżu Narviku. Współorganizatorem Projektu jest Akademia Marynarki Wojennej. W nurkowaniach wzięli udział: Radosław Bizoń – Globe Diving Club, Marek Klyta – Globe Diving Club, Roman Młodożeniec – Diver24, Adam Pawlik – Globe Diving Club, Grzegorz Rutkowski – Globe Diving Club, Krzysztof Starnawski – gościnnie.
„Chcemy zaprezentować wam przywiezione materiały, oraz podzielić się zdobytymi doświadczeniami. W trakcie prelekcji będzie miał miejsce premierowy pokaz filmu ORP Grom.” – dodają.
Dodatkowo na stronie tagów pojawiła się informacja o kolejnych prelegentach i tematach, które przedstawią.
Kamil Jaczyński, publicysta, specjalista do spraw public relations i marketingu muzycznego. Laureat konkursu Nurality zorganizowanego na pierwszej edycji Targów Nurkowych „Podwodna Przygoda”. Aktualnie współpracuje przy organizacji drugiej edycji Targów Nurkowych.
Przedstawi temat „Nurality 2010, czyli jak zostałem płetwonurkiem”.
Marcin Jamkowski, polski dziennikarz, podróżnik, fotograf i filmowiec. Absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2000-2006 związany z National Geographic Polska. Kierował też polską edycją dwumiesięcznika „National Geographic Traveler”. Brał udział w wyprawach wspinaczkowych do Afryki (Maroko, Mali, Madagaskar) i wyprawie do źródeł Amazonki w Peru. Brał również udział w badaniu zatopionego wraku promu Estonia oraz podwodnych ruin greckiego miasta Nymphaion na Krymie. W 2004 kierował międzynarodową wyprawą na wrak okrętu Steuben. Jest członkiem The Explorers Club.
Przedstawi temat „Duchy z głębin Bałtyku. Steuben, Gustloff, Goya”.
Patryk Krzyżak, lekarz klubowy KDP/CMAS, płetwonurek związany z magazynem Wielki Błękit.
Przedstawi temat „Medyczne aspekty wakacyjnego nurkowania”
Małgorzata Popienia, redaktor Naczelna magazynu Wielki Błękit. Przedstawi temat „Niebezpieczne zwierzęta pod wodą – zasady zachowania i postępowania”.
Małgorzata Raj, instruktor nurkowania PADI, specjalizuje się w szkoleniu dzieci. Skutecznie łączy młodzieńczy entuzjazm i profesjonalną edukację nurkową. Nurkuje od 7 roku życia. Kocha wodę i podróże. Od wielu lat rodzinnie związana ze środowiskiem nurkowym, w którym aktywnie realizuje sportowe pasje i zainteresowania. Była zawodniczka sekcji pływackiej WKS Flota oraz AZS. Wielokrotna laureatka zawodów pływackich i nurkowych.
Przedstawi temat „Nurkowanie dzieci”.
Dariusz Sepioło, należy do światowej czołówki fotografów specjalizujących się w zdjęciach podwodnych. Od lat podróżuje po świecie nie rozstając się z aparatem fotograficznym. Jego przygoda z nurkowaniem rozpoczęła się kilka lat temu i szybko przerodziła się w wielką pasję. Spędził pod wodą ponad 1500 godzin, odwiedzając najpiękniejsze miejsca nurkowe świata i utrwalając niezwykłe obrazy z podwodnego życia.
Jest laureatem prestiżowych konkursów fotograficznych, m.in. w Moskwie, Singapurze, Nowym Yorku i National Geographic oraz współzałożycielem magazynu o nurkowaniu “Wielki Błękit” i właścicielem biura podróży Dive Away, organizującego podwodne wyprawy.
Przedstawi temat „Najlepsze miejsca nurkowe dla nurkowań rekreacyjnych”.
źródło:http://www.targinurkowe.pl/