Najbardziej niebezpieczny morski drapieżca

Dodane przez Redakcja D24 Wrzesień 9, 2017 16:00

Najbardziej niebezpieczny morski drapieżca

Dla większości ludzi już sama nazwa „żarłacz biały” jest wystarczającym powodem do odczuwania dyskomfortu. W naszych głowach przez lata kształtował się bowiem fałszywy obraz rekina, jako bezwzględnego i brutalnego zabójcy, który jest gotów zaatakować wszystko co znajdzie się w jego pobliżu.

Niestety sami sobie nakręciliśmy tę spiralę strachu. Poczynając od filmu Spilberga – „Szczęki”, po przez jego kontynuacje, a także kolejne filmy oparte na zmaganiach bezbronnych ludzi z bezlitosnym rekinem. To wszystko sprawiło, że w ciągu kilku dekad populacja rekinów znalazła się na skraju wymarcia.

Nawet dziś, mimo kolejnych akcji mających na celu uświadomienie ludzi, jak piękne i wspaniałe potrafią być rekiny, wiele krajów nie zaprzestaje polowań na nie. Wszystko za sprawą ich cennych płetw, które w wielu kulturach i zakątkach świata uważane są za przysmak, a zupa z płetwy rekina stanowi ważny element tradycji.

Jakie są statystyki ataków z udziałem rekina każdy widzi, niestety gołe liczby to wciąż za mało, aby zmienić nasz sposób myślenia i postrzegania rekinów. Niestety, ponieważ mamy coraz mniej czasu aby uchronić tego wspaniałego drapieżcę przed całkowitym wyginięciem.

Magazyn D24 Intext
Dodane przez Redakcja D24 Wrzesień 9, 2017 16:00
Magazyn D24

Dołacz do nas na Facebooku

DAN polisa 3
DAN polisa 2
DAN polisa 1

Nadchodzące imprezy nurkowe

Wrzesień , 2017

Sortowanie
9Wrz - 23Całodniowa Cave Camp 2017
21Wrz - 24Całodniowa InterDive 2017
30WrzCałodniowa dodaj swoje wydarzenie
30Wrz - 1PaźCałodniowa III edycja - Turniej Nurkowy
Magazyn D24
DAN Top 2
DAN Top 1