Zaglądając w paszczę prehistorycznej bestii – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 16, 2017 19:30

Zaglądając w paszczę prehistorycznej bestii – video

W pierwszej chwili myślałem, że to jakiś żart. W zasadzie już nasz materiał o nurkowaniu z anakondami w ich naturalnym środowisku, budził (delikatnie mówiąc) spore zdziwienie? niedowierzanie? podejrzenia o mistyfikację? O ile jednak powszechny obraz kolosalnych rozmiarów węży wypaczył jeden film, a resztę dopowiedziała ludzka wyobraźnia, o tyle w tym wypadku, nie mam najmniejszych wątpliwości, że przebywanie pod wodą z krokodylem to czyste szaleństwo.

Ben Fogle to postać znana dla większości miłośników ekstremalnych wyzwań i badania granic ludzkich możliwości. Tym którzy jednak o nim nie słyszeli, mogę jedynie wymienić niektóre jego wyczyny, jak np.: trekkinkg przez Saharę, przewiosłowanie Atlantyku, czy ściganie się przez Antarktykę do bieguna południowego. Biorąc na klatę takie wyzwania łatwo uzależnić się od adrenaliny. Co w takim razie powinno być następnym krokiem, aby zaspokoić adrenalinowy głód?A co tam! Pojedźmy po bandzie – nurkowanie z krokodylami!

Fogle wziął udział w swoim pierwszym filmie przyrodniczym spod szyldu „Wild life”. W trwającym 2 h materiale, który zrealizowano dla brytyjskiego kanału BBC Two, ambasador World Wildlife Fund przemierza świat badając zachowanie krokodyli w ich naturalnym środowisku i jak sam przyznaje, jest to najstraszniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobił.

 

Pierwszy odcinek serii przenosi nas do Bostwany, gdzie Ben wraz z naukowcami w osobach Brada Bestelinka i Andego Crawforda, zanurza się w mroczne wody rzeki Okavango. Wspólnie z ekipą filmowców mamy okazję, aby przyglądać się podwodnym zwyczajom krokodyli. O ile na temat tych olbrzymich gadów wiadomo całkiem sporo, to ten rozdział ich życia, który rozgrywa się poniżej lustra wody (swoją drogą ciekawe czemu hę?), owiany jest tajemnicą.

Wybaczcie, że zdradzam bieg wydarzeń, ale wbrew temu, co większość z was teraz sobie myśli, są kolejne odcinki… Po Bostwanie kolejną lokalizacją jest Australia, a dokładnie Northern Teritory, będące siedliskiem największego z gadów – krokodyla różańcowego. Osobniki tego gatunku zazwyczaj osiągają długość 4-5 metrów, chociaż trafiają się też sztuki sięgające 7 meteów! Z garniturem zębów twardszych niż osławiony tyranozaurus rex, stanowią sam szczyt wyzwań, z jakimi mierzyć chcą się bohaterowie serii BBC Two.

„Jestem niesamowicie szczęśliwy, że udało nam się zdobyć taki materiał dla kanału BBC Two. To nadal wydaje się niemożliwe, że nasz zespół nurkował wśród tych przerażających zwierząt! Dzięki nim możemy zobaczyć niezwykły podwodny świat i poznać nieznaną część życia tych majestatycznych zwierząt” – Tom Edwards, producent wykonawczy BBC Two.

Źródło: televisual.com

 

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 16, 2017 19:30

1 komentarz

  1. Tomasz Czerwiec 20, 07:13
    0
    0

    To już trzeba być świrem. Za żadne pieniądze nikt by mnie nie namówił.

Pianka Tusa

Dołacz do nas na Facebooku

DAN polisa 2
DAN polisa 1
DAN polisa 3

Nadchodzące imprezy nurkowe

Październik , 2017

Sortowanie
14Paź - 15Całodniowa III edycja - Turniej Nurkowy
21Paź - 22Całodniowa DIVE 2017
28Paź - 29Całodniowa TEKDive 2017
31PaźCałodniowa dodaj swoje wydarzenie
31Paź18:30- 20:30V Mazurska Mila Nocą
Magazyn D24
DAN Top 2
DAN Top 1