Dwa kolejne kraje dołączyły do AIDA

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Listopad 20, 2012 19:25

Dwa kolejne kraje dołączyły do AIDA

AIDA (Association Internationale pour le Développement de l’Apnée) to ogólnoświatowe stowarzyszenie freedivingowe. AIDA sprawuje pieczę nad standardami bezpieczeństwa, ustala zasady rywalizacji, weryfikuje rekordy oraz prowadzi działalność edukacyjną związaną z nurkowaniem swobodnym.

Z dzisiejszym dniem, organizacja powiększyła się o kolejne dwa kraje członkowskie. Do grona zrzeszonych dołączyły Chiny oraz Tajwan, które po jawnym głosowaniu otrzymały status członka-obserwatora.

Dzięki wstąpieniu w szeregi AIDA, oba państwa z Azji, będą mogły brać udział w zgromadzeniach organizacji, jednak nie będą miały prawa głosu. Akces uprawnia je jednak do organizacji zawodów w ramach rankingu AIDA oraz wysyłania swoich zawodników na freedivingowe Mistrzostwa Świata.

Patrząc na rozmach z jakim działają Azjaci, zarówno podczas organizowania imprez sportowych, jak i szkolenia kolejnych rekordzistów świata, możemy spodziewać się bardzo ciekawej rywalizacji. Na pewno wielu z was będzie śledziło ją z zapartym tchem.

Źródło: deeperblue.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Listopad 20, 2012 19:25

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020