Herbert Nitsch – „The deepest man on Earth”

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 4, 2012 14:26

Herbert Nitsch – „The deepest man on Earth”

hnitsch

U osób w jakimkolwiek stopniu zainteresowanych freedivingiem, nazwisko Herbert Nitsch, wywołuje natychmiastowe zainteresowanie. Dla tych, którym powyższe imię i nazwisko nic nie mówi dodam, że Herbert pochodzi z Austrii, ma 41 lat i ustanowił 31 rekordów świata we freedivingu. Na co dzień, dorabia pracując na pół etatu, jako pilot u lokalnego przewoźnika Tyrolean Airways.

 

Kiedy jednak nie jest zajęty lataniem, poświęca się nurkowaniu swobodnemu i robi to w iście mistrzowskim stylu. Jednym z jego największych sukcesów, jest ustanowienie rekordu w konkurencji no limits – 214m i uzyskanie oficjalnego tytułu „The deepest man on Earth”. Miało to miejsce 14 czerwca 2007r. w Spetses, w Grecji. Od tamtej pory poprawiał rekordy świata w innych dyscyplinach jeszcze 11 razy.

 

To wszystko jednak zdaje się Herbertowi nie wystarczać (a może piloci na pół etatu, mają zbyt dużo wolnego czasu?), bo na rok 2012 zaplanował osiągnięcie granicy 800 stóp/244m i poprawienie swojego wyczynu sprzed 5 lat o 30m!

 

Żeby nie było, że to jakiś tam pojedynczy wybryk czy zwykła fanaberia znudzonego mistrza, Latająca ryba – jak nazywają go w kręgu freediverów, zapowiedział, że jest to tylko jeden z etapów większego projektu. Celem nadrzędnym jest absolutna dominacja i przekroczenie wszystkich barier, po przez zejście na głębokość 1000 stóp/305m!

 

Dla tych, którzy zainteresowani są techniczną częścią nurkowań Herberta, mamy mały trailer zapowiadający jego nurkowanie na 244m, latem 2012r.

 

Źródło: herbertnitsch.com


Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 4, 2012 14:26

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Listopad , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń