Przemyt papierosów pod wodą

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 19, 2013 20:03

Przemyt papierosów pod wodą

Mieszkaniec położonego w Obwodzie Kaliningradzkim Niestierowa, został zatrzymany przez straż graniczną Federacji Rosyjskiej, podczas próby przemytu na terytorium Litwy kilkudziesięciu tysięcy paczek papierosów. Zapewne nigdy nie poinformowalibyśmy o tym zdarzeniu, gdyby nie fakt, że przemytnik do szmuglowania kontrabandy wykorzystywał sprzęt nurkowy.

Pechowy przemytnik wpadł w ręce pograniczników z Federalnej Służby Bezpieczeństwa ok 4.00 rano, kiedy usiłował przemycić 27tyś. kartonów papierosów przez jezioro Wisztynieckie. Nurek-przemytnik ukrył papierosy w specjalnie przygotowanym pakunku, który holował po powierzchni jeziora.

Po tym jak przemytnik zorientował się, że został namierzony przez służby graniczne, postanowił porzucić ładunek. Zatrzymującym go funkcjonariuszom tłumaczył, że jest uzależniony od łowiectwa podwodnego.

Jak podał rzecznik FSB, łączna wartość przemycanych papierosów wynosi 1mln rubli rosyjskich, sama próba zaś, nie była pierwszą tego typu w regionie. Co więcej, wg. szacunków Narodowego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów Tytoniowych Litwy, ok 1/3 sprzedawanych w tym kraju papierosów, pochodzi z przemytu. Ciekawe jaka część tej liczby przeszłą przez wody jeziora Wisztynieckiego?

Źródło: polska-kaliningrad.ru

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 19, 2013 20:03

Dołacz do nas na Facebooku

Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Październik , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN