Nurkowanie na wraku 100-letniej łodzi podwodnej

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 22, 2012 19:46

Nurkowanie na wraku 100-letniej łodzi podwodnej

Grupa nurków oraz archeologów, zamierza z okazji setnej rocznicy zatonięcia wraku okrętu podwodnego Holland 5, wykonać na nim symboliczne nurkowanie. Wrak jest zlokalizowany w wodach niedaleko Eastbourn w hrabstwie East Sussex i znajduje się pod ścisłą ochroną.

Nurkowanie organizowane jest przez Nautical Archaeology Society i klub nurkowy Tunbrige Wells. Cała akcja zostanie przeprowadzona 8 sierpnia, bieżącego roku. Data nie jest przypadkowa i przypada dokładnie na 100-lecie zatonięcia HMS Hollland 5, kiedy to jednostka była holowana do Sheerness, gdzie miała być zezłomowana.

Wrak odkryto w 1995r. na głębokości ok. 30m. Okręt osiadł na dnie w odległości około 6 mil od brzegu. Rocznicowe nurkowanie, oprócz uczczenia samego wydarzenia, będzie miało na celu zbadanie w jakim stanie znajduje się HMS Holland 5.

Okręt po tym jak osiadł na stępce, znajduje się w niemal nienaruszonym stanie od momentu zatonięcia. Jedyne ryzyko na jakie jest narażony, to efekty okolicznego trałowania, które wyrządziło już drobne szkody.

Źródło: divernet.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 22, 2012 19:46

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń